Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ko je Amerikanac koji želi graditi autocestu u BiH: Od Trumpovog donatora do projekta vrijednog milijarde
  • BiH dobija mega tunel: Koštat će milijardu maraka i ići do 1,3 kilometra ispod površine
  • Vlasnik kompanije otkrio nove detalje mega projekta u BiH vrijednog više od 100 miliona KM
  • Sarajevski Euro-Asfalt dobio posao u projektu od milijardu eura u Evropskoj uniji
  • Potpisan memorandum s Amerikancima: Sprema se gradnja autoceste kroz BiH duge 103 kilometra
  • Vlada FBiH: Skoro 22 miliona KM subvencija privatnim preduzećima i poduzetnicima
  • Smailbegović: Reindustrijalizacija kao jedna od ključnih odgovora na stagnaciju bh. privrede
  • Neum se priprema za turističku sezonu: Očekuju dobre rezultate uprkos slabijoj predsezoni
  • Ovo je moja voda. Ovo je moja snaga. Kerim Alajbegović u saradnji sa domaćim brandovima Ella voda i Milkos
  • Vlasnici Euronewsa preuzimaju N1: Potvrđena velika medijska akvizicija u regionu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Nakon godinu i po u Kotor uplovljava prvi kruzer
Biznis cafe

Nakon godinu i po u Kotor uplovljava prvi kruzer

BiznisInfoBy BiznisInfo16/07/2021Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Kotor

U kotorsku luku će u subotu nakon godinu i po pauze, uploviti prvi mega kruzer. Predsjednica Odbora direktora Luke Kotor Ljiljana Popović Moškov, kazala je za Portal Dana da je u pitanju 228 metara dugi brod Viking Venus kompanije Viking Okean Kruzers.

Kruzer će uploviti u osam sati, a isploviti u 18 sati. Iako su najavljivani još u junu, kruzera nije bilo, a iz Luke Kotor poručuju da je ipak sve spremno za veliki dolazak.

– U tehničkom smislu Luka je premna za prihvat brodova. Sve procedure propisane mjerama zaštite od Covid-19 su donesene, a i od brodara smo obaviješteni o njihovim procedurama. Pravilo je da kapetan broda daje izjavu sa imenima i prezimenima putnika i članova posade sa njihovim brojevima pasoša o tome da su isti testirani i da su rezultati testa negativni. Zatim, putnici mogu napustiti brod samo u slučaju da imaju organizovane izlete koji se realizuju u grupama, koju putnik ne smije napuštati i putnik koji napusti grupu neće moći da se vrati na brod – kažu iz Luke Kotor za Portal Dana.

Ističu da su ove najvažnije procedure upućene nadležnima u opštini kako bi preduzeli inicijativu  i spriječili  prilaženje grupama od strane taksista, organizatora izlet tura i prodavaca raznih usluga.

– U protivnom može doći do neprijatnih situacija i narušavanja procdura i protokola načina kretanja putnika koje su brodari propisali. To može rezultirati i izbjegavanjem Luke Kotor kao destinacije u narednim kružnim putovanjima, jer brodari ni u kom slučaju neće prihvatiti da nečije nesmotreno ponašanje koje može ugroziti zaštitne mjere koje su brodari preuzeli u cilju zdrastvene zaštite svojih putnika – poručuju iz Luke.

Popović Moškov je objasnila da je sa pravne regulative sve riješeno i da se sada čekaju odogovori stranih država, posebno Italije, odakle dolazi najveći broj kruzera.

– Uputili smo note svim državama kojima smo bili na crvenoj listi za skidanje sa te liste, kako bi omogućili kruzerima da uplovljavaju i kod nas. Taj dopis je upućen međutim i države imaju svoje protokole. Očekujemo i zasjedanje njihovih zdravstvenih institucija i zvanično skidanje Crne Gore sa crvene liste – navela je ona.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Ko je Amerikanac koji želi graditi autocestu u BiH: Od Trumpovog donatora do projekta vrijednog milijarde

30/05/2026

BiH dobija mega tunel: Koštat će milijardu maraka i ići do 1,3 kilometra ispod površine

30/05/2026

Vlasnik kompanije otkrio nove detalje mega projekta u BiH vrijednog više od 100 miliona KM

29/05/2026

Sarajevski Euro-Asfalt dobio posao u projektu od milijardu eura u Evropskoj uniji

29/05/2026
Tagovi
HrvatskaBLSEinvesticijeIzvozNjemačkabiznis vijestiBingoturizamNaftaSASEautomobiliVlada FBiHBankeVolkswagennamjenska industrijazapošljavanje
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.