Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Yi He postala prva izvršna direktorica iz kripto industrije na Fortune listi najmoćnijih žena u biznisu
  • Grad u BiH pokrenuo generacijski projekat fabrike vode vrijedan desetine miliona KM
  • Ko sve učestvuje u kampanji „Društveno odgovorni“ u RS: Objavljena lista marketa u kojima možete kupovati jeftinije
  • Zvornik završio značajan projekat: Novi put za dalji razvoj grada
  • Srbijanski biznismen korak bliže preuzimanju velikih banaka u Sarajevu i Banjoj Luci
  • U srcu Evrope grade tunel dug 17 kilometara: Mašina od 2.000 tona probila ključni dio
  • Snimili smo najljepšu plažu na Jadranu i turistički mini grad koji je bogati Bosanac prodao Arapima
  • Prosječna neto plata u RS u aprilu 1.645 KM
  • Šta je sve dogovoreno: Kineske investicije od 940 miliona eura u Srbiju donose 1.650 novih radnih mjesta
  • Luksuzni hotel u BiH nudi plate do 6.000 KM: Vlasnik je bivši nogometaš
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Na Ilidži otvoren novi proizvodni pogon

Na Ilidži otvoren novi proizvodni pogon

0
By BiznisInfo on 21/09/2023 Investicije

Novi pogon kompanije Braće Mujić svečano je otvoren danas na Ilidži, a ceremoniji otvaranja prisustvovali su domaći privrednici, predstavnici kompanija i brojne zvanice. 

Otvaranje pogona za metalnu i građevinsku industriju koji je opremljen najmodernijom tehnologijom i visokokvalitetnim strojevima samo je jedna u nizu potvrda da se na Ilidži rađaju i uspješno realizuju poslovne ideje koje kreiraju nove poslovne prilike i nova radna mjesta. 

Načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur, koji je prisustvovao svečanom otvaranju, iskazao je zadovoljstvo povodom pokretanja novog pogona koji će biti prilika za nova zaposlenja i nova radna mjesta. 

– Ovo je poseban dan za cijelu našu zajednicu. Otvaranje novog pogona kompanije Braće Mujić označava veliki korak u ekonomskom razvoju Ilidže i poklapa se našim nastojanjima da od Ilidže napravimo mjesto pogodno za razvijanje privrede i kreiranje novih poslovnih prilika. Braća Mujić nisu samo poslovni ljudi, već i istinski pioniri koji su sa svojim radom i predanošću postavili visoke standarde u poslovanju. Otvaranje ovog pogona ne samo da će stvoriti nova radna mjesta i podržati našu ekonomiju, već će također pružiti priliku za rast i razvoj lokalnih resursa. To je prava investicija u budućnost naše općine i naših građana – istakao je načelnik Muzur, koji je s direktorom kompanije Hasanom Mujićem presjekao vrpcu i tako svečano otvorio novi pogon. 

Novootvoreni pogon smješten je u poslovnoj zoni kompanije Braća Mujić u Gladnom polju a koja se prostire na više od 70.000 kvadrata.  

Više od 300 radnika zaposleno je u ovoj poslovnoj zoni, dok je još njih 800 indirektno vezano za proizvodne pogone koji se u njoj nalaze. 

Iz kompanije Braća Mujić posebnu zahvalnost uputili su Općini Ilidža i njenim uposlenicima, a posebno načelniku Nerminu Muzur, zbog odlične saradnje i profesionalnosti iskazane u realizaciji ovog bitnog poslovnog poduhvata za kompaniju koja 99% svojih proizvoda izvozi na švicarsko i evropsko tržište, te ne predstavlja konkurenciju domaćim firmama. 

Načelnik Muzur je s posebnim pijetetom govorio o rahmetli Sajimu Mujiću, čovjeku koji je bio jedan od stubova kompanije Braća Mujića, a po kojem nova poslovna zona nosi ime. 

Kakva je i koliko je uređena i dobro organizovana kompanija Braća Mujić možda najbolje i govori podatak da se u njoj zaposlilo 20-ak ljudi koji su se nedavno vratili iz Njemačke, a i predsjednik Udruženja poslodavaca Kantona Sarajevo Suad Ećo je pohvalno govorio o kompaniji s kojom uspješno sarađuje veliki broj domaćih privrednika. 

 – Otvorili smo jedno novo poglavlje i zajedno gradimo bolju budućnost za sve nas. Braća Mujić su uvijek bili aktivni članovi naše zajednice, podržavajući razne lokalne inicijative i projekte. Čestitam im na njihovom uspjehu i zahvaljujem na doprinosu našoj zajednici, te se radujem saradnji kako bismo nastavili rast i prosperitet naše općine – poručio je načelnik Općine Ilidža, Nermin Muzur.

 

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Yi He postala prva izvršna direktorica iz kripto industrije na Fortune listi najmoćnijih žena u biznisu

28/05/2026

Grad u BiH pokrenuo generacijski projekat fabrike vode vrijedan desetine miliona KM

28/05/2026

Ko sve učestvuje u kampanji „Društveno odgovorni“ u RS: Objavljena lista marketa u kojima možete kupovati jeftinije

28/05/2026

Zvornik završio značajan projekat: Novi put za dalji razvoj grada

28/05/2026
Tagovi
investicijeNaftabiznis vijestiturizamBankeHrvatskaVolkswagenautomobiliVlada FBiHSASEnamjenska industrijaIzvozBingozapošljavanjeBLSENjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...