Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Raspisan Јavni poziv za učešće u postupku dodjele turističkih vaučera u RS
  • Novi problemi s gradnjom najdužeg tunela u BiH: Treba novi ugovor i dodatni novac
  • U “Jumko” stigla nova oprema i mašine vrijedne 140.000 eura
  • Zašto većina vozača neće koristiti novu dionicu autoputa u FBiH koja se otvara u ponedjeljak
  • Ovako izgleda novi dolazni terminal na Aerodromu Mostar: Radovi napreduju
  • Projektuje se 45 kilometara autoputa prema BiH: Veliki koridor gradit će se i kroz našu zemlju
  • Historijski trenutak: Tešanj u ponedjeljak dobija autoput
  • Otvara se nova dionica autoputa u FBiH: 7 kilometara od ponedjeljka u prometu, vožnja zasad besplatna
  • BiH u minusu više od 8 milijardi KM: Otkrivamo gdje nastaje veliki trgovinski deficit
  • Umjetnici iz regiona na festivalu savremene umjetnosti “TermagART” na Jahorini
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Ministar Dedić u USK: Raditi na poboljšanju uslova života na selu
Ekonomija

Ministar Dedić u USK: Raditi na poboljšanju uslova života na selu

BiznisInfoBy BiznisInfo10/11/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Zajedno sa premijerom Unsko-sanskog kantona Huseinom Rošićem i načelnicima općina Bužima Zikrijom Durakovićem i Bosanske Krupe Arminom Halitovićem, danas je federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Šemsudin Dedić zvanično otvorio dionicu puta Priki Potok-Konjodor u općini Bužim, te dio puta na teritoriji općine Bosanska Krupa, izgrađenih u okviru Projekta razvoja ruralnog poslovanja koji provodi Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u partnerstvu sa IFAD-om, uz učešće općina u projektu.

 “Ovim projektima Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva nastoji konkretnim mjerama poboljšati uslove života ljudi na selu. Ulaganje u infrastrukturu, a posebno cestovno povezivanje poljoprivrednih krajeva u kojima se proizvodi hrana koju jedemo sa tržištem, nezaobilazan je preduslov za razvoj poljoprivrede, i općenito za širenje privrednih aktivnosti u ruralnim područjima koje su garant povećanja zaposlenosti,” izjavio je ministar Dedić u svome obraćanju nakon ceremonije otvaranja puta u ove dvije općine Unsko-sanskog kantona.

Projekt razvoja ruralnog poslovanja finansijski podržava IFAD u iznosu od 33,5 miliona KM, a obuhvata 27 općina diljem Federacije, od kojih su tri u Unsko-sanskom kantonu i to: Bosanska Krupa, Bosanski Petrovac i Bužim. Projekat je u fazi provedbe a trajat će do 2019.g. Cilj projekta je povećanje zaposlenosti u ruralnim područjima Federacije kroz podršku poljoprivrednim preduzećima, ulaganje u infrastrukturu, skladišne i rashladne kapacitete, obuku i edukacije kako bi se poljoprivrednicima omogućilo povezivanje sa tržištem i komercijalizacija malih poljoprivrednih gazdinstava, saopćeno je iz Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Raspisan Јavni poziv za učešće u postupku dodjele turističkih vaučera u RS

24/08/2026

Novi problemi s gradnjom najdužeg tunela u BiH: Treba novi ugovor i dodatni novac

24/08/2026

U “Jumko” stigla nova oprema i mašine vrijedne 140.000 eura

23/08/2026

Zašto većina vozača neće koristiti novu dionicu autoputa u FBiH koja se otvara u ponedjeljak

22/08/2026
Tagovi
turizamBLSEzapošljavanjeBingoNaftaVolkswagenHrvatskaNjemačkaVlada FBiHSASEinvesticijeBankebiznis vijestiIzvozautomobilitop priče
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.