Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Nije zaboravio odakle je krenuo: Švicarski milijarder posjetio rodni Konjic i najavio nastavak podrške
  • Turska firma dobila posao od 52 miliona KM u BiH: Gradit će elektranu za 22.000 domaćinstava
  • Adnan Smailbegović preuzeo kontrolu nad poznatom firmom i povlači je s berze
  • Luka Rajić ponovo posjetio Konjic i nastavio podršku projektima od značaja za lokalnu zajednicu
  • Vlada FBiH: Od 1. jula do 31. oktobra 2026. godine podnošenje zahtjeva za verifikaciju računa stare devizne štednje
  • Članovi Privrednog savjeta Brčko distrikta BiH konstatovali pomake u realizaciji Memoranduma o strateškoj saradnji za jačanje brčanske privrede
  • Investicija vrijedna više od 10 miliona KM: Vitez dobija prvi Bingo hipermarket
  • Neuspjeh koji je promijenio Lidl: Ovo je jedina evropska zemlja iz koje se njemački lanac povukao
  • Voz Sarajevo – Ploče vraća se ovog ljeta: Cijene karata od 29 KM, poznati termini polazaka
  • Najznačajniji projekat za istočnu Hercegovinu: Uskoro rekonstrukcija puta preko prevoja Žegulja
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Milić: Odluka o modernizaciji luke veoma važna za Brčko
Ekonomija

Milić: Odluka o modernizaciji luke veoma važna za Brčko

BiznisInfoBy BiznisInfo17/03/2019Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Gradonačelnik Brčkog Siniša Milić izrazio je zadovoljstvo zbog odluke Skupštine distrikta da podrži realizaciju projekta modernizacije brčanske Luke, ocijenivši je višestruko važnom za Brčko.

“Projekat znači osavremenjivanje i dogradnju kapaciteta Luke, ali i izgradnju pristupnog željezničkog i drumskog puta, što će biti u funkciji podrške, ne samo Luci, već i drugim privrednim subjektima, a omogućiće se i uklanjanje željezničkog kolosijeka u centru grada i oslobađanje tog prostora za druge svrhe, što je takođe važno”, rekao je Milić Srni.

On je izrazio žaljenje što ovaj projekat nije podržan prije dvije godine, kada je bio kandidovan za raspravu i usvajanje pred institucijama distrikta.

“Nažalost, izgubili smo dvije godine, ali nadamo se da će na osnovu zaključka Skupštine, biti moguće da u pregovorima sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj dođemo do aneksa ugovora o produžetku grejs perioda”, rekao je Milić.

On je dodao da je za distrikt Brčko važno i da je ovom odlukom djelimično vratio povjerenje u institucije distrikta.

“Siguran sam da se nakon ovakve odluke otvaraju perspektive za dogovore i o drugim važnim infrastrukturnim projektima, kao što je vodosnabdijevanje, otpadne vode, ali i gradnja novog mosta na graničnom prelazu sa Hrvatskom. U svakom slučaju, nakon niza pozitivnih reagovanja međunarodne zajednice, jasno je da je Brčko na dobrom putu da ponovo postane ozbiljan i pouzdan partner”, rekao je Milić.

Brčanska Skupština usvojila je 13. marta odluku o zaduženju Brčko distrikta po projektu “Luka Brčko” u iznosu od 10 miliona evra sa kamatnom stopom od jedan odsto, rokom otplate od 15 godina i grejs periodom od tri godine s ciljem modernizacije “Luke Brčko”.  

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Srna

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Brčko Distrikt Luka Brčko
NAJNOVIJE

Nije zaboravio odakle je krenuo: Švicarski milijarder posjetio rodni Konjic i najavio nastavak podrške

24/06/2026

Turska firma dobila posao od 52 miliona KM u BiH: Gradit će elektranu za 22.000 domaćinstava

23/06/2026

Adnan Smailbegović preuzeo kontrolu nad poznatom firmom i povlači je s berze

23/06/2026

Luka Rajić ponovo posjetio Konjic i nastavio podršku projektima od značaja za lokalnu zajednicu

23/06/2026
Tagovi
turizamSASEBLSEVolkswagenBankeBingoautomobiliIzvozbiznis vijestiinvesticijeNjemačkazapošljavanjeVlada FBiHHrvatskaNaftatop priče
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.