Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Sunovrat srbijanskog giganta: Prodaja imovine i otkazi za trećinu radnika
  • Amerikanci u BiH žele graditi 9. najduži tunel u Evropi
  • Puna podrška daljnjem razvoju tuzlanskog aerodroma
  • Poznata bh. kompanija žrtva prevare od milijardu eura u Rumuniji
  • Poslodavci u FBiH i u ovoj godini mogu radnicima neoporezivo isplatiti do 300 KM mjesečno
  • Počeo HoReCa EXPO Sarajevo 2026: Više od 100 izlagača i 5.000 posjetilaca
  • Trajno naslijeđe LEAD projekta: Lansirana ESG Coach aplikacija, regionalni digitalni alat za ESG edukaciju
  • Kraj jedne ere: Investitor gasi čuvenu zagrebačku firmu
  • Veliki trgovinski dogovor SAD i Indije: Carine niže, Moskvi manje prostora
  • Veliki zaokret: Bechtel želi graditi autoput od Konjica do Mostara
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Auto»Mercedes otpušta više od 1.000 ljudi

Mercedes otpušta više od 1.000 ljudi

0
By BiznisInfo on 24/05/2024 Auto
Ilustracija

Kompanija Mercedes želi da ukloni više od 1.000 radnih mjesta. Slične mjere su već sprovedene u njemačkim fabrikama koje se nalaze u Sindelfingenu i Bremenu.

Ekonomska situacija se ubrzano pogoršava, a sada je pogođeno i vodeće ime u automobilskoj industriji Mercedes-Benz.

Suočen sa naglim padom porudžbina, Mercedes je najavio preko 1.000 otpuštanja radnih mjesta i skraćeno radno vrijeme u noćnim smjenama u jednoj od svojih njemačkih fabrika, prenose njemački mediji.

Vijest je odjeknula kao grom: važna filijala svjetski poznatog proizvođača automobila u Diseldorfu završava noćnu smjenu u proizvodnji od oktobra. Ali to nije sve.

Osim toga, svi radnici na određeno vrijeme bi trebalo da ostanu bez posla. Ova odluka nije iznenađenje, već reakcija na stalnu averziju prema kupovini koja stvara probleme mnogim kompanijama širom svijeta.

Konkretno, fokus je na fabrici kombija Mercedes-Benz u Diseldorfu, koja se smatra najvećom te vrste na svijetu.

Tamo će biti otpušteno oko 1.200 radnika na određeno vrijeme. Iako u Mercedesu naglašavaju da to neće uticati na njihovu stalnu radnu snagu, to je ozbiljan udarac za mnoge radnike koji u grupi rade na određeno vrijeme.

Međutim, mjere ne utiču samo na Diseldorf. Prošle godine obustavljen je noćni rad u fabrici Mercedesa u Sindelfingenu. Bremenska fabrika je takođe bila prinuđena da prilagodi proizvodnju iz drugih razloga.

Uticaj ovih odluka na radnike i region je značajan. Gube se poslovi, a neizvjesnost u budućnost raste. Međutim, čini se da je neophodno da se Mercedes-Benz suoči sa izazovima trenutne ekonomske situacije.

Vijest o masovnim otpuštanjima u Mercedes-Benzu je upozorenje cijeloj industriji i naglašava ozbiljnu situaciju u kojoj se nalaze mnoge kompanije, prenose njemački mediji.

Kako će se situacija razvijati i kakve će posljedice imati na njemačku privredu u cjelini, ostaje da se vidi, pišu njemački mediji, prenosi B92.

Podjeli:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Click to share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Mercedes
najnovije

Sunovrat srbijanskog giganta: Prodaja imovine i otkazi za trećinu radnika

03/02/2026

Amerikanci u BiH žele graditi 9. najduži tunel u Evropi

03/02/2026

Puna podrška daljnjem razvoju tuzlanskog aerodroma

03/02/2026
IZDVOJENO

Delegacija ZEPS-a u zvaničnoj posjeti Izmirskoj privrednoj komori

27/01/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH pozdravilo usvajanje Zakona o fiskalizaciji transakcija

26/01/2026

Počela blokada teretnih granica prema EU: Prevoznici traže izuzeće

26/01/2026
Tagovi
turizamIzvozBingoinvesticijeBLSENaftaautomobiliVlada FBiHBankeKonzumNjemačkaHrvatskaBoljiposao.comVolkswagenSASEzapošljavanje
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.