KOŠARKA Phoenix poražen od Washingtona, Teletović najefikasniji

0

Phoenix Sunsi su sinoć upisali novi poraz, a bolji su bili Washington Wizardsi rezultatom 106:99. Bh. košarkaš Mirza Teletović je odigrao dobru utakmicu te je postigao 24 poena i tako postao najefikasniji igrač na utakmici.

Phoenixu je tijesno pripala prva četvrtina rezultatom 26:25, a u drugoj je postignut identičan broj poena, tako da su Sunsi nakon prvog poluvremena vodili rezultatom 52:50.

U trećoj četvrtini su ekipe bile podjednake te su postigle po 27 poena. Pobjednik je odlučen u posljednjem periodu igre u kojem su Wizardsi napravili preokret. Postigli su 29 poena, devet više od Sunsa, a to im je na kraju donijelo pobjedu rezultatom 106:99.

Bh. košarkaš Mirza Teletović je na parketu proveo 32 minute te je postigao 24 poena. Upisao je tri ofanzivna i osam defanzivnih skokova te jednu asistenciju. On je košarkaš s najviše poena u sinoćnjoj utakmici.

Najbolji u redovima Washingtona bio je John Wall sa 22 poena, dok su po 21 postigli Bradley Beal i Markieff Morris.