Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Usvojene Smjernice ekonomske i fiskalne politike Federacije BiH za period 2027 – 2029.
  • Prodato 1,37 miliona KM dionica HM Cementa: Zašto fond smanjuje udio u kompaniji vrijednoj 1,09 milijardi KM
  • Potpisan Kolektivni ugovor o pravima i obavezama za djelatnost hemije i nemetala u FBiH
  • Raiffeisen već prikupio 35 posto dionica Addika: Na pola puta do preuzimanja banke
  • Samsung predstavlja The Movingstyle: Prenosivi televizor dizajniran za moderan način života
  • Nova milionska akvizicija: Biznismen Gordan Pavlović kupio još jednu kompaniju
  • Na Sarajevskoj berzi u maju ostvaren promet od gotovo 33 miliona KM
  • Bingo pokrenuo veliku nagradnu igru “Bodrimo naše”
  • Bh. biznismen preuzima kompanije u 8 evropskih zemalja i stvara regionalnog lidera
  • Pogledajte kako napreduje veliki kompleks sa hotelom i tržnim centrom koji gradi Petar Ćorluka
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Kompanija čiji je godišnji promet milijardu KM otvara fabriku u Srpcu
Biznis cafe

Kompanija čiji je godišnji promet milijardu KM otvara fabriku u Srpcu

BiznisInfoBy BiznisInfo27/04/2017Updated:15/02/2018Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Firma iz Laktaša „Kolektor CCL“, koja posluje u okviru velike velike slovenačke korporacije, odlučila je da otvori proizvodni pogon u Srpcu koji bi trebao početi sa radom do kraja godine, a u prvoj fazi ovdje bi trebalo biti zaposleno 30 novih radnika.

Načelnik opštine, Mlađan Dragosavljević, izrazio je zadovoljstvo uspješnim završetkom pregovora, što će biti od velikog značaja za oživljavanje privrede u ovoj opštini.

On dodaje da bi proizvodnja prema prvim najavama trebala početi u novembru.

U planu je da se oformi proizvodna linija sa potpuno novom opremom i tehnologijom u kojoj će posao dobiti oko 30 radnika iz Srpca, a u planu je i da se iz Laktaša preseli jedna proizvodna linija u kojoj je već zaposleno 50 radnika.

Prijave za rad u Kolektoru do sada je podnijelo preko 300 građana Srpca, a na prezentaciji rada firme koja je nedavno organizovana u srbačkom Domu kulture, prisustvovalo je preko 500 zainteresovanih građana.

Direktor Kolektora CCL, Predrag Zorić, rekao je na prezentaciji da se ova laktaška firma nalazi u sastavu slovenačke kompanije „Kolektor“ iz Idrije koja se sastoji od 30 firmi u Evropi, Aziji i Sjevernoj Americi.

Osnovani su u junu 2005. godine u Laktašima i počeli su sa 60 radnika, a danas ih radi 380. Prije dvije godine izgradili su modernu fabriku u Klašnicama, tako da danas posluju na dvije lokacije.

U svom proizvodnom programu imaju dvije grane i to proizvodnju komutatora za automobilsku industriju, ručne i kućanske aparate i industrijske mašine i proizvodnju elektro komponenti, odnosno prigušnice i transformatore. Pored toga, Kolektor se bavi i energtikom, industrijskim razvojem i građevinarstvom.

Promet laktaške firme na godišnjem nivou iznosi 17,5 miliona eura, a 99 posto proizvoda je namijenjeno za izvoz. Do 2019. godine planiran je kontinuiran rast, tako da se očekuje izvoz proizvoda u vrijednosti od 24 miliona eura.

Kada je riječ o koncernu Kolektora na svjetskom nivou, ukupan promet je prošle godine iznosio 500 miliona eura, a planiran rast u naredne dvije godine bi trebao dostići cifru od 750 miliona eura.

Među najvažnijim kupcima Kolektora su Valeo, Bosch, Remy, Mahle, Stihl i druge poznate kompanije.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Kolektor
NAJNOVIJE

Usvojene Smjernice ekonomske i fiskalne politike Federacije BiH za period 2027 – 2029.

03/06/2026

Prodato 1,37 miliona KM dionica HM Cementa: Zašto fond smanjuje udio u kompaniji vrijednoj 1,09 milijardi KM

03/06/2026

Potpisan Kolektivni ugovor o pravima i obavezama za djelatnost hemije i nemetala u FBiH

03/06/2026

Raiffeisen već prikupio 35 posto dionica Addika: Na pola puta do preuzimanja banke

03/06/2026
Tagovi
namjenska industrijaautomobiliturizamNjemačkaIzvozVlada FBiHHrvatskainvesticijeSASEBLSEVolkswagenzapošljavanjebiznis vijestiNaftaBingoBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.