Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Zašto većina vozača neće koristiti novu dionicu autoputa u FBiH koja se otvara u ponedjeljak
  • Ovako izgleda novi dolazni terminal na Aerodromu Mostar: Radovi napreduju
  • Projektuje se 45 kilometara autoputa prema BiH: Veliki koridor gradit će se i kroz našu zemlju
  • Historijski trenutak: Tešanj u ponedjeljak dobija autoput
  • Otvara se nova dionica autoputa u FBiH: 7 kilometara od ponedjeljka u prometu, vožnja zasad besplatna
  • BiH u minusu više od 8 milijardi KM: Otkrivamo gdje nastaje veliki trgovinski deficit
  • Umjetnici iz regiona na festivalu savremene umjetnosti “TermagART” na Jahorini
  • Kakav je avion sletio na Aerodrom Sarajevo: Prima do 465 putnika, domet mu je 13.600 kilometara
  • Prva dionica autoputa Sarajevo – Beograd otvara se 15. oktobra: Pogledajte gdje se tačno nalazi
  • Zvuk tišine: Kako savremene mašine za pranje veša unose više mira u dom
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Kinezi će investirati u rudnik i termoelektranu Kamengrad u Sanskom mostu
Investicije

Kinezi će investirati u rudnik i termoelektranu Kamengrad u Sanskom mostu

BiznisInfoBy BiznisInfo14/09/2017Updated:20/09/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Sanski Most

Direktor Agencije za unapređenje stranih investicija BiH (FIPA) Gordan Milinić primio je delegaciju firme Energy China Group na čelu sa podpredsjednikom grupacije Yu Gangom, delegaciju kompanije China Energy Engineering koju su predstavljali predsjednik Dong Bin i zamjenik direktora Zuo Zhong, kao i predstavnike kompanije Lager Posušje na čelu sa izvršnim direktorom Draganom Stipićem sa saradnicima, koji je vlasnik projekta Rudnik i TE Kamengrad.

Ovo je bio četvrti po redu sastanak sa kineskom delegacijom na kojem se razgovaralo o navedenom projektu. S obzirom da postoji visok stepen saglasnosti između investitora i nosioca projekta o realizaciji investicije, dogovoreno ja da tehnička ekipa iz Kine posjeti Kamengrad u narednih deset dana kako bi sa vlasnicima projekta dogovarali tehničke detalje oko realizacije projekta, nakon čega će uslijediti potpisivanja konačnog sporazuma o realizaciji investicije.

Direktor Milinić je ostvario kontakt sa navedenom kompanijom početkom ove godine u cilju realizacije investicije u projekat Rudnika i termoelektrane Kamengrad jačine 2 X 215 MW.

Vlada FBiH na 59. sjenici Vlade u 2016 donijela odluku kojom izgradnju Termoelektrane u Sanskom Mostu svrstava u strateški projekat u energetici u Bosni i Hercegovini. Uz kapitalnu investiciju od 1.020.000.000 KM, pokretanje proizvodnje Rudnika i proizvodnja električne energije TE Kamengrad će predstavljati jednu od najvećih investicija u BiH.

Realizacija ovog strateškog projekta će doprinijeti u velikoj mjeri ekonomskom razvoju kako lokalne zajednice, kantona, tako i Bosne i Hercegovine, te će imati veliki uticaj na zapošljavanje .

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Zašto većina vozača neće koristiti novu dionicu autoputa u FBiH koja se otvara u ponedjeljak

22/08/2026

Ovako izgleda novi dolazni terminal na Aerodromu Mostar: Radovi napreduju

22/08/2026

Projektuje se 45 kilometara autoputa prema BiH: Veliki koridor gradit će se i kroz našu zemlju

22/08/2026

Historijski trenutak: Tešanj u ponedjeljak dobija autoput

21/08/2026
Tagovi
HrvatskaVlada FBiHIzvozBingoNjemačkabiznis vijestiSASEBanketurizamVolkswagenNaftaautomobilizapošljavanjetop pričeinvesticijeBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.