Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ovo je zapuštena parcela u srcu Sarajeva gdje Bingo planira graditi jedinstveni poslovno-kulturni centar
  • m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine
  • Ginex nastavlja donositi novac: Dobit za pola godine premašila 12 miliona KM
  • Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala
  • Vaš dom, vaša ušteda: Ostvarite povrat do 20% ulaganja u energetsku efikasnost
  • Široki Brijeg traži više: Hills Residence 3 već u prodaji uslijed velike potražnje za prve dvije zgrade
  • Vlasnik Energopetrola kupio kompaniju od Shella i kreće u veliki projekat na Mediteranu
  • Više od 60 vatrogasaca gasilo požar u fabrici za preradu drveta, slijedi procjena štete
  • Naše mjesto za naše ljude: Bingo Group svojim uposlenicima posvećuje posebno lijep festivalski trenutak
  • Lanac prodavnica ZOO Centar Sarajevo dobio novog vlasnika, nastaje sistem sa 11,3 miliona KM prihoda
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Juli 2016. najuspješniji turistički mjesec u Kantonu Sarajevo od 1997.
Ekonomija

Juli 2016. najuspješniji turistički mjesec u Kantonu Sarajevo od 1997.

BiznisInfoBy BiznisInfo16/08/2016Updated:21/08/2016Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Kanton Sarajevo je u julu ove godine posjetilo 45.004-oro turista, što je za 16,6 posto više u odnosu na juli prošle godine.

Turisti su ostvarili 106.840 noćenja, što je više za 39,2 posto, saopćeno je iz Turističke zajednice KS.

Strani turisti činili su 90 posto ukupnih dolazaka. Najviše stranih turista je došlo iz Turske (16 posto), Ujedinjenih Arapskih Emirata (11,9 posto), Saudijske Arabije (5,2 posto), Kuvajta (4,5 posto) i Hrvatske (4,3 posto).

U ukupno ostvarenom broju noćenja, učešće stranih turista je 93,7 posto, a domaćih 6,3 posto. Među stranim turistima najviše noćenja su ostvarili turisti iz Ujedinjenih Arapskih Emirata (18,8 posto), Turske (11,6 posto), Kuvajta (8,4 posto), Saudijske Arabije (6,9 posto) i SAD (4,3 posto).

Prosječno zadržavanje turista u julu 2016. godine bilo je 2,3 noćenja, a prosječan broj noćenja po krevetu iznosio je 10,4.

Iskazano u danima, najduže su boravili turisti iz: Azerbejdžana 11,4, Komorija 4,9, Katara 4,6, Kuvajta  i Gruzije po 4,5, Jordana 4,3, Irske 3,9, Litvanije 3,9, U.A.E. 3,8, Bahreina 3,8, Danske 3,8, Estonije 3,7 itd.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Kanton Sarajevo su u julu 2016. godine posjetili turisti iz 126 država svijeta.

Juli 2016. je najuspješniji turistički mjesec u Kantonu Sarajevo od 1997. godine, sa najvećim brojem registrovanih turista i noćenja.

U Kantonu Sarajevo je registrovan 151 smještajni objekat svih kategorija, sa 4.870 soba i 10.286 kreveta.

Iskorištenost smještajnih kapaciteta bila je 70,8 posto sa aspekta popunjenosti soba, odnosno 33,5  posto sa aspekta popunjenosti ležaja. (Fena)

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Sarajevo turizam
NAJNOVIJE

Ovo je zapuštena parcela u srcu Sarajeva gdje Bingo planira graditi jedinstveni poslovno-kulturni centar

31/07/2026

m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine

31/07/2026

Ginex nastavlja donositi novac: Dobit za pola godine premašila 12 miliona KM

31/07/2026

Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala

31/07/2026
Tagovi
investicijeSASEbiznis vijestiBankeBingoNaftazapošljavanjeautomobiliBLSEturizamtop pričeVlada FBiHVolkswagenIzvozNjemačkaHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.