Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Bh. proizvođač artiljerije u Parizu ugovorio novi posao: Direktor najavljuje rast proizvodnje i nova zapošljavanja
  • Koje su posljedice uvođenja “sive liste” Moneyvala za BiH?
  • 166 projekata vrijednih 555 miliona KM: Usvojen investicijski okvir za razvoj Tuzlanskog kantona
  • Nogometna groznica: Postani dio Raiffeisen tima
  • Binance nastavlja poslovanje u Evropi u skladu s važećim propisima
  • UniCredit Bank uspješno realizovala emisiju obveznica
  • Greške pri upotrebi lijekova koštaju milijarde, a farmaceuti ih mogu spriječiti
  • Nastavlja se procedura za izgradnju obilaznice oko Živinica, projekat donosi bolju povezanost i manje gužve
  • Nova Alumina privodi kraju važnu fazu izgradnje novog pogona: Montirana čelična konstrukcija teška 150 tona
  • Pet članova Akademije nauka i umjetnosti BiH svrstano među najbolje na planeti: Pogledajte o kome je riječ
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Izgradnja auto-puta Beograd-Sarajevo važna za cijeli region

Izgradnja auto-puta Beograd-Sarajevo važna za cijeli region

0
By BiznisInfo on 16/07/2018 Investicije
Zorana Mihajlović

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Zorana Mihajlović izjavila je danas da je izgradnja auto-puta Beograd-Sarajevo važna za cijeli region, a da auto-put do Crne Gore i modernizacija pruge Beograd-Bar znači da Srbija izlazi na more.

“Shvatili smo svi da moramo da pravimo puteve i da se povezujemo. Auto-put Beograd-Sarajevo je od ogromnog značaja, ne samo za Srbiju i BiH, već i za cijeli region”, rekla je Mihajlovićeva.

Ona je za televiziju “Prva” istakla da nema razvoja /regiona/ bez razvoja infrastrukture i da je za Srbiju dobra svaka vrsta povezivanja sa zemljama u regionu.

“Potpisan je ugovor za treću dionicu željezničke pruge Beograd-Budimpešta, a modernizacija pruge Beograd-Bar za Srbiju znači izlazak na more”, rekla je Mihajlovićeva.

Ona je napomenula i da je sada na srpskim putevima 20 miliona više automobila u odnosu na prije dvije godine, jer se auto-put završava.

“Sav saobraćaj ranije je išao preko Rumunije i Bugarske, izgubili smo milione eura, a da ne govorim o turizmu”, rekla je Mihajlovićeva i dodala da će završetkom željezničkog koridora Srbija postati nezaobilazna trasa.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Srna

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
autoput Sarajevo - Beograd
NAJNOVIJE

Bh. proizvođač artiljerije u Parizu ugovorio novi posao: Direktor najavljuje rast proizvodnje i nova zapošljavanja

17/06/2026

Koje su posljedice uvođenja “sive liste” Moneyvala za BiH?

17/06/2026

166 projekata vrijednih 555 miliona KM: Usvojen investicijski okvir za razvoj Tuzlanskog kantona

17/06/2026

Nogometna groznica: Postani dio Raiffeisen tima

17/06/2026
Tagovi
biznis vijestiautomobiliBingoinvesticijeBLSEzapošljavanjeNaftaVlada FBiHHrvatskatop pričeSASENjemačkaturizamBankeVolkswagenIzvoz
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.