Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Od 6.101 km do 30.049 km – turski autoputevi u rastu, Erdogan ponosan
  • Prekida se blokada graničnih prijelaza u BiH
  • Njujorška energija, regionalni utjecaj: Maybelline događaj koji je spojio regiju i definirao nove make-up standarde
  • Osvježite svoj dom uz FIS: Ambyenta namještaj snižen 15% tokom februara!
  • Otkrio planove: Šta Brčvak gradi u Ferhadiji i gdje još ulaže milione
  • Hoše komerc donirao Osnovnoj školi „Amer Ćenanović“ vrijednu opremu
  • Sprema se mega projekat u Crnoj Gori: Budva dobija obilaznicu
  • Kraljević: Stari i tradicionalni zanati oslobođeni fiskalizacije
  • Stiže spas za Zenicu: Italijani pregovaraju o gradnji nove željezare
  • Amsterdam zabranio reklame za meso: Burne reakcije
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Tržište»Honda obustavlja prodaju dizelskih vozila u Evropi

Honda obustavlja prodaju dizelskih vozila u Evropi

0
By BiznisInfo on 24/09/2019 Tržište

Japanski proizvođač automobila Honda Motor objavio je u utorak da će najkasnije 2021. godine obustaviti prodaju dizelskih automobila u Evropi i zamijeniti ih električnim modelima.

Honda se tako pridružuje skupini automobilskih kompanija koje smanjuju proizvodnju dizelskih automobila kako bi ispoštovao stroge međunarodne propise o emisijama štetnih plinova.

Obustava prodaje dizelaša u Evropi sastavni je dio strategije kojom kompanija namjerava ostvariti dugoročni cilj povećanja udjela električnih automobila u ponudi sa sadašnjih 10 na 66 posto do 2030. godine.

Evropska unija odredila je da do sljedeće godine emisija ugljičnog dioksida iz 95 posto automobila mora biti smanjena na 95 grama po kilometru, sa sadašnjih prosječnih 120,5 grama. U posljednje je vrijeme emisija zapravo porasla budući da potrošači odustaju od dizelskih vozila s ekonomičnom potrošnjom goriva i okreću se sportskim terencima.

Od 2021. godine nijedan novi automobil u EU neće smjeti ispuštati više od 95 grama ugljičnog dioksida po kilometru.

Smanjena potražnja za dizelašima i stroži propisi o emisiji štetnih plinova rezultirali su neizvjesnim izgledima za Hondinu proizvodnju u Europi.

Japanski je proizvođač u veljači objavio da će 2021. godine zatvoriti jedini pogon u Britaniji, u kojem je zaposleno oko 3.500 radnika.

Treći po veličini japanski proizvođač automobila planira do 2025. smanjiti broj modela automobila za dvije trećine, smanjiti troškove globalne proizvodnje za 10 posto i preusmjeriti uštedu u istraživanja i razvoj. (Hina)

Podjeli:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Click to share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
automobili Honda Prodaja
najnovije

Od 6.101 km do 30.049 km – turski autoputevi u rastu, Erdogan ponosan

30/01/2026

Prekida se blokada graničnih prijelaza u BiH

30/01/2026

Njujorška energija, regionalni utjecaj: Maybelline događaj koji je spojio regiju i definirao nove make-up standarde

30/01/2026
IZDVOJENO

Delegacija ZEPS-a u zvaničnoj posjeti Izmirskoj privrednoj komori

27/01/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH pozdravilo usvajanje Zakona o fiskalizaciji transakcija

26/01/2026

Počela blokada teretnih granica prema EU: Prevoznici traže izuzeće

26/01/2026
Tagovi
Vlada FBiHBankeinvesticijezapošljavanjeNaftaHrvatskaBingoSASEIzvozKonzumturizamBoljiposao.comVolkswagenNjemačkaBLSEautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.