Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Objavljena nova rang-lista razvijenosti u FBiH: Široki Brijeg prestigao Mostar i Tuzlu
  • Velika italijanska investicija donosi tehnološki iskorak u BiH: Bosankar izgradio novu modernu fabriku
  • Privatni sektor motor rasta privrede: Firme u FBiH u 2025. zaradile 4,9 milijardi KM
  • EU mijenja pravila igre: Hoće li BiH otpad pretvoriti u energiju ili ostati zatrpana deponijama
  • FDA svrstala ZYN nikotinske vrećice u kategoriju proizvoda sa modifikovanim rizikom
  • BH Telecom 20. jula odlučuje o najvećoj akviziciji u svojoj historiji: Na dnevnom redu kupovina Telemacha
  • Energoinvest dobio dva nova ugovora vrijedna gotovo 12 miliona KM
  • Lockheed Martin sprema akviziciju vrijednu 3,5 milijardi dolara: Kupuje kompaniju ključnu za podvodno ratovanje
  • Danas isplata penzija u FBiH za juni: Evo svih iznosa pred novo povećanje u avgustu
  • Kraj jedne ere: Nakon 33 godine proizveden posljednji Renault Clio u Sloveniji
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Hoće li 12. pokušaj biti sretan za “Mušku vodu”
Ekonomija

Hoće li 12. pokušaj biti sretan za “Mušku vodu”

BiznisInfoBy BiznisInfo06/01/2020Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Odbor povjerilaca preduzeća „Konjuh d. d. u stečaju” iz Kladnja raspisao je 12. javno nadmetanje za prodaju imovine koja se nalazi u kompleksu “Muška voda”.

U julu prošle godine, podsjetimo, preduzeće „Parkking“ iz Sarajeva je za 1.543.000 KM kupilo kompleks “Muška voda” i kancelarije preduzeća „Konjuh“ u Kladnju.

– Novac smo namjeravali osigurati putem kreditnog zaduženja i imali smo konkretne dogovore s bankom. No, ostavljen je prekratak rok za podizanje takvog kredita i naše obaveze nismo na vrijeme završili – kaže Bojan Lukić, direktor preduzeća „Parkking“, piše Dnevni avaz.

Odboru povjerilaca ponudili su varijantu da 1,5 miliona KM izmiruju na rate, ali je takva ponuda odbijena. Ipak, u Odboru povjerilaca smatraju da se radi o ozbiljnom kupcu koji je za 50.000 KM kupio kancelarije preduzeća u Kladnju.

– Mi smo i dalje zainteresirani i prijavit ćemo se na novo javno nadmetanje. Znamo u kakvom su stanju objekti i putna infrastruktura, ali naša je namjera i želja da taj kompleks ponovo pretvorimo u oazu mira – navodi Lukić.

Učešće u likvidaciji

U prethodnih 11 prodaja preduzeće „Parkking“ uplatilo je 10.000 KM za učestvovanje u javnom nadmetanju i na kraju još 50.000 KM za kupovinu šest kancelarija. Interesenti koji su se pojavljivali s vremena na vrijeme nikada nisu uplatili sredstva neophodna za učešće u licitaciji.

Preduzeće „Konjuh“ je od 1. avgusta 2017. godine u stečaju, a najatraktivnija imovina nalazi se u kompleksu „Muška voda“, koji se prostire na 76.680 kvadratnih metara, od čega je 26.000 pod šumom.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Hoteli, bungalovi, teren…

Kompleks je poznat na prostorima nekadašnje Jugoslavije. 

Osim hotela i bungalova, u njemu su i nogometni teren, stadion malih sportova, izvor, ski-staza…

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Objavljena nova rang-lista razvijenosti u FBiH: Široki Brijeg prestigao Mostar i Tuzlu

03/07/2026

Velika italijanska investicija donosi tehnološki iskorak u BiH: Bosankar izgradio novu modernu fabriku

03/07/2026

Privatni sektor motor rasta privrede: Firme u FBiH u 2025. zaradile 4,9 milijardi KM

03/07/2026

EU mijenja pravila igre: Hoće li BiH otpad pretvoriti u energiju ili ostati zatrpana deponijama

03/07/2026
Tagovi
top pričeBankeIzvozNaftaBingoSASEzapošljavanjeNjemačkaturizamVlada FBiHHrvatskabiznis vijestiBLSEautomobiliVolkswageninvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.