Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ovo je parcela u Sarajevu na kojoj je Lidlu zabranjena gradnja: Pogledajte lokaciju
  • Vlada Federacije BiH: Donesena odluka o ograničenju cijene hljeba
  • Mladi u ZDK dobili priliku za prvo radno iskustvo
  • Mega investicija u BiH: 1,2 milijarde eura za energetski projekt u Goraždu
  • Sindikat trgovine BiH predstavio projekt: Radnice i radnici glasom odlučuju o svojim pravima
  • Predstavljena nova i jedinstvena Visa Platinum kreditna kartica Raiffeisen banke u Bosni i Hercegovini
  • Hrvatski telekom kupio firmu koja ima 17.000 korisnika
  • Korisnici Fonda svjedoče: Podrška koja pravi razliku u životima osoba sa invaliditetom
  • Ove godine se otvara najduži tunel u Srbiji: Evo gdje se tačno nalazi
  • Razmatra se povećanje RTV takse u BiH: Novi prijedlog donosi milione emiterima
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Hemofarm najavio investiciju od 10 miliona eura u BiH
Kompanije

Hemofarm najavio investiciju od 10 miliona eura u BiH

BiznisInfoBy BiznisInfo03/06/2021Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Kompanija Hemofarm obilježila je 61 godinu poslovanja i tom prilikom najavila ovogodišnje planove da u pogone, novu opremu i primjenu najnovijih standarda u ovoj industriji investira 40 miliona eura.

Od 2006. godine Hemofarm je dio Štada grupe, jedne od vodećih farmaceutskih kompanija u Evropi, koja je od tada do ove godine u modernizaciju njegovih pogona, opremu i nova postrojenja investirala oko 300 miliona eura.

Novim ulaganjima od 40 miliona eura u ovoj godini, Štada i Hemofarm potvrđuju da je riječ o jednom od najvećih i najpostojanijih investitora na ovim prostorima i značajnom privrednom partneru koji donosi najnoviju tehnologiju, najviše standarde i dobru poslovnu praksu.

Ovogodišnji plan predviđa investicije u poslovanje Hemofarma u Srbiji (pogone u Vršcu i Šapcu) od oko 28 miliona eura, u Bosni i Hercegovini (Hemofarm Banjaluka) skoro 10 miliona, dok će u dalje unapređenje poslovanja kompanije u Crnoj Gori (Hemomont u Podgorici) biti uloženo 1,5 miliona eura.

Investiciona podrška planirana je i za nabavku nove opreme za laboratoriju u Temišvaru koja posluje u okviru Hemofarm grupe, a služi za sertifikaciju lijekova koji se izvoze u zemlje EU.

Prema riječima generalnog direktora Hemofarma dr Ronalda Zeligera, ova kompanija raste upravo zahvaljujući stalnom investiranju kao poslovnom modelu.

– Hemofarm je veliki jer proizvodi lijekove za cijeli svijet, a rastao je i razvijao se upravo zahvaljujući redovnim investicijama, stalnim inovacijama u proizvodnji i neprekidnim ulaganjem u ljude i procese. Činjenica da smo dio jedinstvene Štade koja snažno istupa u polje inovacija u svim segmentima farmaceutskog razvoja, razlog je našeg uspjeha. Mi to vraćamo liderskom pozicijom na tržištu, rekordnom proizvodnjom u skladu sa principima održivog razvoja i maksimalnom količinom kvalitetnih lijekova koji su dostupni u apotekama na tri kontinenta. Koliko smo važan partner zemljama regiona dobro ilustruje situacija iz prošle godine kada smo na vrhuncu pandemije na djelu pokazali šta znači briga o zdravlju ljudi kroz 24-časovnu proizvodnju, redovno snabdijevanje tržišta i pacijente koji su mogli da računaju na naše lijekove u svakom trenutku – kazao je Zeligera.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Hemofarm
NAJNOVIJE

Ovo je parcela u Sarajevu na kojoj je Lidlu zabranjena gradnja: Pogledajte lokaciju

29/04/2026

Vlada Federacije BiH: Donesena odluka o ograničenju cijene hljeba

29/04/2026

Mladi u ZDK dobili priliku za prvo radno iskustvo

29/04/2026

Mega investicija u BiH: 1,2 milijarde eura za energetski projekt u Goraždu

29/04/2026
Tagovi
turizamSASEbiznis vijestiIzvozBoljiposao.comHrvatskaVolkswageninvesticijeBingoautomobiliNjemačkaNaftazapošljavanjeBankeVlada FBiHBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.