Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Američka fintech kompanija zbog AI-ja otpušta 40 posto zaposlenih
  • Rijetke bolesti nisu rijedak problem, bez koga nema sigurne terapije?
  • Federaciji prijeti pad kreditnog rejtinga: Jedan potez bio je ključan
  • Najveći bh. izvoznik velikom investicijom ulazi u novu industriju
  • Eksplozija, zastoj i milijarda gubitka: Kome treba jedina bh. rafinerija
  • Velika promjena: Walmart više nije najveći trgovac na svijetu
  • Integral inženjering: Raskinut sporni ugovor u Klužu vrijedan 1,1 milijardu eura
  • Željeznice FBiH pred krahom – ostaju bez ključnog klijenta
  • Svaka knjiga „Nisam savršena“ koju kupite donosi nadu i pomoć djeci u BiH
  • Tropic Maloprodaja i udruženja osoba sa invaliditetom pokreću prvu veliku kampanju u retail sektoru u BiH za zaštitu parking mjesta
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Gradačac: Potpisan ugovor, počinju radovi vrijedni preko milion KM

Gradačac: Potpisan ugovor, počinju radovi vrijedni preko milion KM

0
By BiznisInfo on 10/09/2018 Investicije

Današnjim potpisivanjem prvog ugovora za izvođenje radova počela je realizacija građevinskih radova u okviru projekta „Vodosnabdijevanja Gradačca“.

Na osnovu provedenog međunarodnog tendera prema standardima EBRD-a  ugovor je potpisan između izvođača radova Konzorcija Buk promet d.o.o. Bijeljina-Balegem d.o.o. Gradačac i implementatora projekta JP Komunalac d.d. Gradačac. Supotpisnik-svjedok je Općina Gradačac te je isti potpisao Općinski načelnik mr.sci Edis Dervišagić.

Ovim ugovorom počinju građevinski radovi na ovom projektu. Radi se izgradnji prve dionice potisnog cjevovoda vodosnabdijevanja u južnom dijelu općine Gradacac dionica KKO-PS4  vrijednosti  558.487,00 EUR bez PDV-a.

Radovi će se izvoditi od izgrađenog izvorišta Domažić do naseljenog mjesta Vučkovci u dužini cca 4.000 m. Ovim otpočinje realizacija najznačajnijeg projekta „ Vodosnabdijevanja Gradačca“ vrijednosti oko 20 miliona KM koji se finansira iz sredstava EBRD-a i grant sredstvima Češke Razvojne agencije i SIDA-e.

Realizacijom ovog projekta osim snabdijevanja vodom južnog dijela općine (20. 000 stanovnika), rekonstruisat će se i  postojeća gradska mreža i kanalizacioni sistem.

Ovom prilikom Općinski načelnik mr.sci Edis Dervišagić istakao je da sa današnjim danom počinje realizacija najznažajnijeg projekta za općinu Gradačac u posljednjih nekoliko decenija. Ovim projektom obezbijedit će se pitka voda za 15 naseljenih mjesta južnog dijela općine Gradačac i stvoriti uslovi da se na cjelokupnom području općine riješi kvalitetno vodosnabdijevanje za buduće generacije i razvoj. Napomenuo da se uz grant sredstva i ostala sredstva rješava pitanje rekonstrukcije postojećeg vodovoda i unapređenja kanalizacionog sistema za koji je već u rad pušten rekonstruisan prečistač otpadnih voda finansiran od strane Vlade Republike Češke u iznosu od 3 miliona KM.

Prema riječima Općinskog načelnika u južnom dijelu općine izgradit će se preko 100 km vodovodne mreže zajedno sa objektima, te skoro 40 km kanalizacione mreže i još toliko rekonstruisane postojeće vodovodne mreže u sjevernom dijelu općine.

U toku mjeseca septembra 2018. očekuje se potpisivanje ugovora sa izvođačem radova na proširenju kanalizacione mreže sufinansiran grant sredstvima Švedske SIDA-e u  naseljima Ledenice Gornje i Ledenice Donje, kao i otpočinjanje radova na proširenju kanalizacione mreže u naselju Škorići sufinansiran sredstvima Češke razvojne agencije, saopćeno je iz Općine Gradačac.

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Američka fintech kompanija zbog AI-ja otpušta 40 posto zaposlenih

28/02/2026

Rijetke bolesti nisu rijedak problem, bez koga nema sigurne terapije?

28/02/2026

Federaciji prijeti pad kreditnog rejtinga: Jedan potez bio je ključan

27/02/2026

Najveći bh. izvoznik velikom investicijom ulazi u novu industriju

27/02/2026
Tagovi
turizamIzvozBLSEBingoinvesticijeautomobilizapošljavanjeHrvatskaKonzumNaftaBankeVlada FBiHSASENjemačkaBoljiposao.comVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.