Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Obavljena prva testna vožnja novog Solaris trolejbusa
  • Dobra vijest za vozače: Cijene nafte vratile se na nivo prije rata
  • “Od 100 miliona KM, 99 bih dao Trebinju”: Kralj nebodera uvjeren u budućnost hercegovačkog grada
  • Zeleno svjetlo za jedan od najvećih energetskih projekata u BiH: Franjo Pašalić ulaže 500 miliona KM
  • Dogradonačelnik Sarajeva Predrag Puharić najavio gradnju tunela ispod Vraca
  • Korisnici žele više slobode u kuhinji: Anketa kompanije Samsung pokazuje rastuću potrebu za fleksibilnim kuhanjem
  • Nikšić i Lakić posjetili Pretis: Kompanija stabilizovala poslovanje i povećala proizvodnju za 30 posto
  • EIB: Bankarski sektor u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Evropi ima snažan potencijal za rast
  • Republika Srpska planira investicije od 7,2 milijarde KM, za nove projekte potrebno još četiri milijarde
  • Kansai Helios gasi proizvodnju u Hrvatskoj i seli je u Sloveniju i Srbiju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Gigant na koljenima: Energoinvest povećava gubitak
Kompanije

Gigant na koljenima: Energoinvest povećava gubitak

BiznisInfoBy BiznisInfo29/08/2018Updated:03/09/2018Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Kompanija Energoinvest Sarajevo u prvom polugodištu ove godine zabilježila je gubitak od 6,78 miliona KM.

Gubitak je time dodatno povećan u odnosu na 5,91 milion KM iz istog period lani.

Poslovni prihodi su smanjeni sa 56,71 miliona maraka na 49,24 miliona. Broj radnika je smanjen sa 420 na 389.

Vlada Federacije planirala je privatizaciju Energovinesta u ovoj godini, ali nije poznato kada će do toga doći.

Inače, kompanija je u cijeloj 2017. imal gubitak od oko 10 miliona KM i poslovne prihode od 116 miliona maraka – što je za 12,6 miliona manje nego godinu ranije.

Podsjetimo da su revizori prošle godine upozorili da će Energoinvest propasti ako ne dobije nove projekte.

S druge strane, direktorica Energoinvesta Bisera Hadžialjević prošle godine je kazala da kompanija nema podršku vlasti.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

– Nažalost, Energoinvest nema niti jedan projekat iole značajnije investicione vrijednosti u vlastitoj zemlji, iako se takvi projekti značajne vrijednosti realizuju u zemlji. Ako me pitate za osnovnu razliku “onoga”  Energoinvesta i  Energoinvesta danas, ona se upravo najviše ogleda u neuporedivoj podršci i povjerenju koju je Energoinvest imao nekad u vlastitoj zemlji, u odnosu na danas, kazala je tada Hadžialjević.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Energoinvest
NAJNOVIJE

Obavljena prva testna vožnja novog Solaris trolejbusa

26/06/2026

Dobra vijest za vozače: Cijene nafte vratile se na nivo prije rata

26/06/2026

“Od 100 miliona KM, 99 bih dao Trebinju”: Kralj nebodera uvjeren u budućnost hercegovačkog grada

26/06/2026

Zeleno svjetlo za jedan od najvećih energetskih projekata u BiH: Franjo Pašalić ulaže 500 miliona KM

25/06/2026
Tagovi
zapošljavanjebiznis vijestiVlada FBiHNjemačkaBankeBingoBLSEturizamtop pričeVolkswageninvesticijeIzvozHrvatskaSASENaftaautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.