Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Dobio zeleno svjetlo: Smailbegović nakon preuzimanja kontrole povlači poznatu bh. kompaniju s berze
  • U Srbiji otvorena prva fabrika humanoidnih robota
  • Kompanija iz Goražda u igri za veliki posao u Beogradu vrijedan desetine miliona eura
  • Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen
  • Vlada ZDK odobrila 5,5 miliona KM za podršku privredi i turizmu
  • Švicarska kompanija seli proizvodnju u Novi Travnik: Očekuje nova zapošljavanja i dvostruki rast prometa
  • Tropic Maloprodaja i ove godine uz roditelje i prvačiće: Zajedno za velike početke
  • Ukinuta taksa za osnivanje privrednih društava u Kantonu Sarajevo
  • Rheinmetall ulaže 260 miliona eura u njemački Kassel
  • Još jedan veliki korak za Koridor Vc: Probijena desna cijev tunela Kvanj
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Francuska zatvara svoje trgovinsko predstavništvo u Rusiji

Francuska zatvara svoje trgovinsko predstavništvo u Rusiji

0
By BiznisInfo on 16/07/2018 Ekonomija
Moskva

Francuska je odlučila da zatvori trgovinsko i investiciono predstavništvo Ambasade Francuske u Rusiji “Business France”, nakon pregovora sa lokalnim vlastima zbog protjerivanja direktora predstavništva, saopšteno je iz servisa za medije francuske Ambasade u Moskvi.

U saopštenju se navodi da su se uslovi za rad predstavništva značajno pogoršali u posljednjih nekoliko mjeseci i da su “bankovni računi “Business France” protivzakonito zaplijenjeni, uprkos diplomatskoj zaštiti u okviru Bečke konvencije”.

Agencija Interfaks citirala je rusko Ministarstvo spoljnih poslova, koje je saopštilo da su u Moskvi iznenađeni odlukom Pariza i da je uklonjen diplomatski status francuskog predstavništva.

“Ovo je po želji francuske strane. Mi smo za razvijanje trgovinskih veza”, saopćeno je iz ruskog Ministarstva.

Rusija je ranije protjerala nekoliko evropskih diplomata, uključujući francuske diplomate, nakon istih mjera vezano za ruske diplomate u nekoliko evropskih zemalja, nakon slučaja trovanja bivšeg ruskog špijuna u martu u engleskom gradu Solsberi.

Srna

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Dobio zeleno svjetlo: Smailbegović nakon preuzimanja kontrole povlači poznatu bh. kompaniju s berze

30/08/2026

U Srbiji otvorena prva fabrika humanoidnih robota

30/08/2026

Kompanija iz Goražda u igri za veliki posao u Beogradu vrijedan desetine miliona eura

29/08/2026

Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen

29/08/2026
Tagovi
NjemačkaIzvozBingoNaftaSASEBLSEVlada FBiHBankezapošljavanjeHrvatskaVolkswagentop pričeturizambiznis vijestiautomobiliinvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.