Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Sarajevska berza obustavlja trgovinu dionicama 20 firmi: Među njima i gigant vojne industrije
  • Koliko novca je Lidl već uložio u BiH: Novi podaci otkrivaju razmjere velike investicije
  • Wizz Air se vraća na velika vrata u Sarajevo: Uvodi linije za tri evropske metropole, karte već u prodaji
  • Borba za Privrednu banku Sarajevo dobija novi zaplet: Pršeš nakon 10 godina više nije predsjednik Uprave
  • Deficitarno zanimanje: BiH treba farmaceute, ali zna li ih zadržati?
  • Ljiljana Gejak imenovana za člana Uprave UniCredit Bank a.d. Banja Luka
  • Luksuzni resort od 920 miliona eura između Neuma i Dubrovnika vidi se iz aviona: “Bit će historijski”
  • Domaći proizvođač širi kapacitete: Gradi novu savremenu farmu, početku radova prisustvovao i ministar
  • Na međunarodnom tenderu: Energoinvest dobio novi posao vrijedan 8,42 miliona KM
  • Hrvatska treća na svijetu po rastu bogatstva: Imovina građana porasla 29 posto u pet godina
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»FBiH: U februaru najviše turista iz Hrvatske, Srbije, Turske…
Ekonomija

FBiH: U februaru najviše turista iz Hrvatske, Srbije, Turske…

BiznisInfoBy BiznisInfo30/03/2017Updated:30/03/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Bjelašnica

U februaru ove godine u Federaciji BiH je registrirano 32.944 dolazaka turista, što je za 9,5 posto više u odnosu na februar 2016., a u odnosu na januar 2017. manje je za 5,6 posto. Učešće domaćih turista bilo je 40,3, a stranih turista 59,7 posto.

Ukupan broj noćenja turista u februaru  2017. iznosio je 61.488 što je za 13 posto više u odnosu februar prošle godine, a u odnosu na januar  2017.  manje je za 12,2 posto. Učešće domaćih turista u broju noćenja bilo  36,7, a stranih turista 63,3 posto.

Prema vrsti smještajnog objekta najveći broj noćenja je ostvaren u okviru vrste hoteli i sličan smještaj s učešćem od 92,8 posto, podaci su Federalnog zavoda za statistiku.

U strukturi noćenja stranih turista najviše noćenja ostvarili su turisti iz: Hrvatske (23,2 posto), Srbije (6,8), Turske (6,8), Slovenije (5,6) i Njemačke (4,6 posto) što je ukupno 47 posto. Turisti iz ostalih zemalja ostvarili su 53 posto noćenja.

Broj raspoloživih kreveta u februaru  2017. iznosio je 25.509, što je za 26,1 posto više u odnosu na februar 2016. Neto stopa iskorištenosti kreveta za vrstu hoteli i sličan smještaj na području Federacije BiH iznosila je 9,7 posto.

 

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Fena

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
turizam
NAJNOVIJE

Sarajevska berza obustavlja trgovinu dionicama 20 firmi: Među njima i gigant vojne industrije

18/08/2026

Koliko novca je Lidl već uložio u BiH: Novi podaci otkrivaju razmjere velike investicije

18/08/2026

Wizz Air se vraća na velika vrata u Sarajevo: Uvodi linije za tri evropske metropole, karte već u prodaji

18/08/2026

Borba za Privrednu banku Sarajevo dobija novi zaplet: Pršeš nakon 10 godina više nije predsjednik Uprave

18/08/2026
Tagovi
SASEturizamHrvatskaNaftabiznis vijestitop pričeVolkswagenBingoBankeautomobiliVlada FBiHNjemačkaIzvozzapošljavanjeBLSEinvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.