Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Korisnici žele više slobode u kuhinji: Anketa kompanije Samsung pokazuje rastuću potrebu za fleksibilnim kuhanjem
  • Nikšić i Lakić posjetili Pretis: Kompanija stabilizovala poslovanje i povećala proizvodnju za 30 posto
  • EIB: Bankarski sektor u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Evropi ima snažan potencijal za rast
  • Republika Srpska planira investicije od 7,2 milijarde KM, za nove projekte potrebno još četiri milijarde
  • Kansai Helios gasi proizvodnju u Hrvatskoj i seli je u Sloveniju i Srbiju
  • Pozitivan zaokret u BiH: Rođeno više beba, manje umrlih, prirodni pad stanovništva značajno usporen
  • Renault ukida 800 radnih mjesta: Evropski autogigant pod pritiskom kineske konkurencije
  • Sud u Zenici odlučuje o sudbini Nove Željezare: Stečaj ili spas?
  • Potpisani ugovori za 21 turistički projekat u USK: Dodijeljeno skoro 100.000 KM
  • Ispod planine Vepar krije se tunel sa četiri trake dug 3,5 kilometra kojim još niko ne može voziti
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Evo koliko će koštati dva ‘glavna’ parkinga u Sarajevu

Evo koliko će koštati dva ‘glavna’ parkinga u Sarajevu

0
By BiznisInfo on 27/02/2025 Ekonomija

Nakon što je Općina Stari Grad Sarajevo ranije ove godine vratila pod svoju kontrolu dva najveća parking prostora kojima raspolaže – na trgu ispred Doma Oružanih snaga BiH i Trgu Austrije – utvrđene su i cijene parkiranja.

Naime,  sat parkiranja koštat će 3,50 KM, dnevna karta na period od 00h do 24h stajat će 50, a gubitak ili fizičko oštećenjе elektronskе kartice za svaki dan zadržavanja vozila iznosit će također 50 KM, piše BiznisInfo.ba.

Ove cijene odnose se na oba spomenuta parkinga a odluku je donijelo Javno komunalno preduzeće “Općine Stari Grad”.

Podsjetimo da je u januaru ove godine rečeno da je Opština vratila ova dva parkinga pod svoju kontrolu, te da su ona odlukom Općinskog vijeća dodijeljena Javnom komunalnom preduzeću OSG na upravljanje.

Ranije su ovi pakrinzi bili dodijeljeni pravnim licima, što je i jedna od tački optužnice protiv bivšeg načelnika Opština Stari Grad.

Vraćanjem navedenih parkinga Općini Stari Grad Sarajevo pokazuje se opredjeljenost za zakonito i transparentno postupanje u radu, rečeno je u januaru ove godine.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Parking Sarajevo
NAJNOVIJE

Korisnici žele više slobode u kuhinji: Anketa kompanije Samsung pokazuje rastuću potrebu za fleksibilnim kuhanjem

25/06/2026

Nikšić i Lakić posjetili Pretis: Kompanija stabilizovala poslovanje i povećala proizvodnju za 30 posto

25/06/2026

EIB: Bankarski sektor u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Evropi ima snažan potencijal za rast

25/06/2026

Republika Srpska planira investicije od 7,2 milijarde KM, za nove projekte potrebno još četiri milijarde

25/06/2026
Tagovi
Izvozautomobilibiznis vijestiturizaminvesticijezapošljavanjeVolkswagentop pričeNjemačkaBankeSASEVlada FBiHNaftaBingoHrvatskaBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.