Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Treće izdanje konferencije „Horizonti kapitala“ ponovo okuplja regionalne lidere u Sarajevu
  • Ministar Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje
  • BiH zvanično aplicirala za SEPA-u: Evo šta to znači za građane i privredu
  • GoOut Festival na Jahorini i Ravnoj planini: Tri dana sporta, prirode, muzike i adrenalina, biciklom na ćevape u Sarajevo
  • Kreće velika transformacija: Hotel Ero u Mostaru dobit će novu namjenu, investicija vrijedna 23 miliona KM
  • Bingo Group i ove godine otvara vrata VIP događaja građanima: Osvojite ulaznice za koncert Petra Graše
  • Vlasnici Željezare Zenica otkrili rješenje za spas kompanije: Potrebna investicija od 400 miliona KM
  • Milanović povlači 70 miliona KM iz Nove banke: Novac stiže u trenutku velikih investicija u regionu
  • Potpisan ugovor: Austrijski investitor gradi novu fabriku u BiH na parceli od 3.500 kvadrata
  • Ministar Lakić: Vlasnik je odbio rješenja Vlade, ali radnici Željezare nisu ostavljeni
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Dodik: U ponedjeljak ili utorak po hitnom postupku bit će usvojene akcize
Finansije

Dodik: U ponedjeljak ili utorak po hitnom postupku bit će usvojene akcize

BiznisInfoBy BiznisInfo07/04/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Milorad Dodik

Predsjednik RS-a i SNSD-a Milorad Dodik uvjerava da će izmjene i dopune Zakona o akcizama u BiH biti usvojene u ponedjeljak ili utorak u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH.

Kaže da zna i satnicu kada će do toga doći i siguran je da će biti izglasane u vanrednoj proceduri.

Obaviješten je, navodi, da postoji većina koja će u Predstavničkom domu usvojiti danas utvrđeni novi set zakona.

-Dom naroda parlamenta BiH je usvojio novi prijedlog izmjena i dopuna Zakona o akcizama, koji je danas utvrdilo Vijeće ministara BiH na vanrednoj sjednici, a bit će usvojene i u Predstavničkom domu – rekao je Dodik u izjavi novinarima u Banjoj Luci navodeći da će poslanici njegove stranke prisustvovati sjednicama i glasati kada god je to, kako tvrdi, u interesu RS-a.

Najavio je da će budžet za poljoprivrednike u RS-u biti povećan za još 10 miliona KM, koji po osnovu podsticaja dobijaju 60 miliona KM godišnje, te da neće plaćati skuplje gorivo, a čija cijena će biti povećana izmjenama Zakona o akcizama za dodatnih 15 feninga iz akciza na naftu i naftne derivate za izgradnju autocesta i cesta.

Dodaje da to jeste “udar“ za građane, ali nije veliki, jer je cijena nafte bila ranije mnogo skuplja, a nije bilo poskupljenja.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Naveo je i da RS nije pred bankrotom, kao što neki tvrde.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
akcize
najnovije

Treće izdanje konferencije „Horizonti kapitala“ ponovo okuplja regionalne lidere u Sarajevu

06/08/2026

Ministar Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje

06/08/2026

BiH zvanično aplicirala za SEPA-u: Evo šta to znači za građane i privredu

06/08/2026
IZDVOJENO

HIFA OIL mreža bogatija za novu lokaciju u Jelahu

01/08/2026

m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine

31/07/2026

Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala

31/07/2026
Tagovi
IzvozHrvatskaNaftaBLSEautomobiliBingoBankeVolkswagentop pričeturizambiznis vijestiSASEinvesticijezapošljavanjeNjemačkaVlada FBiH
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.