Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Šta se dešava s Mercatorom: Slovenski div zatvara prodavnice širom zemlje, prodaje čak 50 nekretnina
  • USK: Za razvoj četiri poslovne zone dodijeljeno 780.000 KM
  • Hajriz Brčvak preko svojih sarajevskih kompanija dobio veliki posao: Proizvodnja vrijedna 275 miliona eura
  • Nekada siromašan rudarski kraj, danas poslovna sila: “Grad milionera” kreće u nove velike investicije
  • Biznis Emira Spahića: Gradi 356 stanova, ima tržni centar i udio u velikoj zaštitarskoj kompaniji
  • Addiko Bank d.d. Sarajevo: Nove pogodnosti za novu školsku godinu
  • Vlada ZDK utvrdila rebalans Budžeta od 777,7 miliona KM: Gotovo 7 miliona KM novih poticaja privredi
  • Otvorena modna ”Trend zona” u hipermarketu Bingo City Centra Sarajevo
  • Hrvatski i srbijanski biznismen preuzeli potpunu kontrolu nad Krašem
  • Poznata bh. firma ostala bez 100 radnika, sprema se još skoro 200 otkaza
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Div sa istoka počeo gradnju novog objekta
Kompanije

Div sa istoka počeo gradnju novog objekta

BiznisInfoBy BiznisInfo08/02/2024Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Riječ je o trećem najvećem izvozniku iz Bosne i Hercegovine

Kompanija “Alumina” Zvornik je započela radove na izgradnji novog višenamjenskog objekta od 2.845 kvadratnih metara. Ovaj objekat će se nalaziti na ulazu u fabriku, pored teretne kapije.

Ovo je samo jedan u nizu projekata u okviru planova nove uprave kompanije “Alumina”, koji će biti realizovani tokom ove godine.

Novi objekat će imati različite namjene. Pod svodovima nove hale, koja će imati i nadstrešnicu, bit će smještene prostorije za transport, logistiku i vatrogasce. Također, planirano je da se uradi nova servisna radionica za kamione, te moderna praonica sa dvije linije, kao i prostorije za potrebe vatrogasne jedinice.

U sklopu ovog objekta biće instalirane i dvije nove vage za praćenje utovara kamiona, te postavljene rampe sa kamerama koje će prepoznavati tablice  i puštati vozila na utovar. Uradit će se i nova portirnica, kao i prostorije za vozače.

Ispred objekta će biti uređen plato koji će služiti kao parking za kamione sa kapacitetom od 40 parking mjesta, dok će sa druge strane objekta, prema fabričkom krugu, biti moguće obezbijediti još 11 parking mjesta za interna vozila i mašine.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Sav utovarni poces kamiona će biti automatizovan sa novim softverom, koji će zaokružiti kompletan proces od same narudžbe robe od strane kupca, odabira prevoznika, carinjenja i kontrole, do samog istovara kod kupca.

U menadžmentu “Alumine” ističu da je ovaj poslovni objekat od velikog značaja, jer će poboljšati radne uslove u službama kompanije, posebno u oblastima transporta i logistike, te obezbijediti efikasnost u radu i još veću produktivnost.

Prilikom završetka ovog projekta, nastavit će se sa izgradnjom nove logističke hale od 4.485 kvadratna metra, koja dodatno posjeduje nadstrešnicu od 1.462,50 metara kvadratnih.

-To će dodatno maksimalno olakšati uslove rada i efikasnost utovarenog procesa, te ubrzati logističke  procese u fabrici – naglašavaju u menadžmentu kompanije koja je najveći izvoznik iz RS-a i treći najveći iz cijele BiH prema podacima za 2023. godinu, podsjeća BiznisInfo.ba.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Alumina
NAJNOVIJE

Šta se dešava s Mercatorom: Slovenski div zatvara prodavnice širom zemlje, prodaje čak 50 nekretnina

15/08/2026

USK: Za razvoj četiri poslovne zone dodijeljeno 780.000 KM

15/08/2026

Hajriz Brčvak preko svojih sarajevskih kompanija dobio veliki posao: Proizvodnja vrijedna 275 miliona eura

14/08/2026

Nekada siromašan rudarski kraj, danas poslovna sila: “Grad milionera” kreće u nove velike investicije

14/08/2026
Tagovi
turizamBLSEHrvatskaautomobilizapošljavanjeNaftainvesticijebiznis vijestiBankeVlada FBiHBingoSASEtop pričeVolkswagenIzvozNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...