Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Lakić o Koksari Lukavac: Industrijski prostor koji mora dobiti novu šansu
  • Srbijanski biznismen poslao jasnu poruku: Bez nas nema preuzimanja Addika
  • VTK BiH u posjeti Švedskoj: Jačanje odnosa i nove prilike za bh. kompanije
  • NLB drastično povećao ponudu za Addiko banku: Evo koliko novca sada nudi
  • Broj blokiranih računa u BiH ponovo raste: Više od 108.000 računa pod blokadom
  • Lakić odbacio prijedlog o zakupu Željezare Zenica: To nije održivo rješenje
  • Najavljeni novi projekti razvoja saobraćajne infrastrukture u KS
  • Ministar Delić otkrio koliko će iznositi najniža penzija u FBiH od narednog mjeseca
  • Donosimo nove detalje: Brza cesta od 46 kilometara do Hrvatske trebala bi biti završena do 2031. godine
  • Još jedna visočka kompanija širi proizvodne pogone: Uskoro 100 novih radnih mjesta
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Direktor banjalučke firme pozvao da mu “ne kradu radnike”

Direktor banjalučke firme pozvao da mu “ne kradu radnike”

0
By BiznisInfo on 20/02/2023 Kompanije

Kako se navodi na web stranici, ovo je najveća tvornica obuće u BiH koja ima 1200 zaposlenih i 10 inostranih partnera a proizvodi na dvije lokacije

Tehnički direktor banjalučke kompanije Bema Marinko Umičević objavio je na svom profilu na društvenim mrežama poziv državnim institucijama da prestanu, kako je kazao, krasti radnice ove kompanije.

– Ne kradite mi bagrenje (radnike)! U posljednje vrijeme je pomama radnica pred penziju da idu da rade kao čistačice u UKC RS ili u Vladu RS. To su sve žene kojima je ostala godina ili dvije do penzije i na pitanje zašto odlaze da rade kao čistačice tamo za platu manju preko 200 KM odgovaraju da se tamo ništa ne radi i ne moraju biti svaki dan na poslu – naveo je Umičević.

Zbog toga je, kako je kazao, razočaran i uvrijeđen.

– Mi smo uložili u obuku tih radnica i žene su pred penzijom, a da ih sad neko prima da rade kao čistačice. Zato apelujem i tražim od tih državnih institucija za koje mi iz realnog sektora izdvajamo sredstva, da nam na takav način ne kradu radnice. Razumijem kada neko ide trbuhom za kruhom, ali ovo stvarno nema smisla, da je tolika pomama za čistačicama u državnim institucijama i UKC-u. Nemam s čim da se se borim, ali moram da izrazim revolt. Da pitam te odgovorne ljude koji ih primaju zašto to rade? Ukoliko već treba toliko čistačica, ukoliko se toliko radi, odnosno „prlja“, iznajmite agenciju za čišćenje, pustite naše radnike da rade kod nas – poručio je Umičević.

Podsjetimo, kompanija Bema bavi se proizvodnjom obuće i radi, između ostalog, za poznate kupce u inostranstvu. Kako se navodi na web stranici Beme, ovo je najveća tvornica obuće u BiH. Ima preko 1300 zaposlenih i proizvodi na dvije lokacije.

Pred kraj prošle godine kompanija je objavila oglas za čak sto radnika a tom prilikom Umičević je naveo kako su plate radnika u ovoj fabrici 950 KM uz prevoz i topli obrok.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Lakić o Koksari Lukavac: Industrijski prostor koji mora dobiti novu šansu

02/06/2026

Srbijanski biznismen poslao jasnu poruku: Bez nas nema preuzimanja Addika

02/06/2026

VTK BiH u posjeti Švedskoj: Jačanje odnosa i nove prilike za bh. kompanije

02/06/2026

NLB drastično povećao ponudu za Addiko banku: Evo koliko novca sada nudi

02/06/2026
Tagovi
biznis vijestiautomobiliHrvatskainvesticijeIzvozNaftaSASEBingoVlada FBiHnamjenska industrijaBLSEturizamVolkswagenzapošljavanjeBankeNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.