Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • 166 projekata vrijednih 555 miliona KM: Usvojen investicijski okvir za razvoj Tuzlanskog kantona
  • Nogometna groznica: Postani dio Raiffeisen tima
  • Binance nastavlja poslovanje u Evropi u skladu s važećim propisima
  • UniCredit Bank uspješno realizovala emisiju obveznica
  • Greške pri upotrebi lijekova koštaju milijarde, a farmaceuti ih mogu spriječiti
  • Nastavlja se procedura za izgradnju obilaznice oko Živinica, projekat donosi bolju povezanost i manje gužve
  • Nova Alumina privodi kraju važnu fazu izgradnje novog pogona: Montirana čelična konstrukcija teška 150 tona
  • Pet članova Akademije nauka i umjetnosti BiH svrstano među najbolje na planeti: Pogledajte o kome je riječ
  • Pad cijena nafte donijet će olakšanje na pumpama, ne i u marketima
  • Vlada Federacije BiH: Ne blokira Federacija povrat PDV-a građanima
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Complex d.o.o. u narednoj godini planira nova zapošljavanja

Complex d.o.o. u narednoj godini planira nova zapošljavanja

0
By BiznisInfo on 30/11/2024 Kompanije

Premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk posjetio je kompaniju Complex d.o.o Sarajevo. Ovo je jedna od kompanija u Kantonu Sarajevo koja je, zahvaljujući programu kreditiranja subjekata male privrede pod povoljnijim uslovima, putem Ministarstva privrede KS, realizirala svoj biznis plan te širi poslovanje.

Complex d.o.o Sarajevo danas je zastupnik 25 premium italijanskih brendova za područje BiH, uglavnom sirovina za ugostiteljske objekte i jedan je od lidera u oblasti svog djelovanja na bosanskohercegovačkom tržištu.

Po riječima vlasnika ove kompanije Almira Hadžiosmanovića, Complex d.o.o. je osnovan 2006. godine, s ciljem obogaćivanja domaćeg tržišta kafe za jedan od vodećih proizvoda na svjetskom tržištu, a danas je pozicionirana među vodeće kompanije u oblasti djelovanja o čemu svjedoči referentna lista partnera i kupaca.

Apliciranje na javni poziv Ministarstva privrede KS, prije dvije godine, pokazalo se kao ispravan put za realizaciju tadašnje biznis ideje i izgradnju atraktivnog poslovnog objekta u Vogošći, na lokalitetu Krivoglavaca.

“Imao sam već kupljenu zemlju za izgradnju objekta, kao i plan, ali se nisam usuđivao ući u milionsku investiciju. Zahvaljujući javnom pozivu Ministarstva privrede KS za poticaje privredi u vidu stopostotnog subvencioniranja kamate, podigli smo kredit od milion KM i krenuli u realizaciju ove ideje”, ispričao je Hadžiosmanović, čija kompanija danas zapošljava 75 radnika i ima plan, kako je naveo, da u narednih pet godina postane najveći distributer sirovina za Horeca i Retail, ali i druge kanale prodaje u Federaciji BiH. Već u narednoj godini je planirano upošljavanje novih 25 radnika.

Premijer Uk je ovom prilikom istakao da je ovaj program podrške privredi, jedan od najuspješnijih projekata Vlade KS koji se nastavlja i u narednom periodu.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

“Kanton Sarajevo, putem Ministarstva privrede, provodi poticajne mjere razvoja male privrede, a jedna od najvažnijih mjera koja se provodi svake godine je svakako mjera kojom se potiče kreditiranje subjekata male privrede pod povoljnijim uslovima. Kroz ovaj program, proteklih godina, obezbjeđeno je ukupno 18.660.000 KM budžetskih sredstava za subvencioniranje kamatne stope subjektima male privrede, a u 2024. godini za ovu namjenu su izdvojena sredstva od 2.500.000 KM”, naveo je premijer Uk.

Dodao je i da je istim programom, od 2019. godine subjektima male privrede omogućena 100% subvencija kamatne stope po preuzetim kreditima.

“Ovo je jedan od najuspješnijih projekata Ministarstva privrede i Vlade KS. Ostvareni rezultati, koje vidimo i u ovoj kompaniji, potvrđuju naš ispravan put za stvaranje povoljnog poslovnog okruženja i podsticanje privrednog rasta. Nastavljamo sa podrškom našim privrednicima i zajedno s njima kreirati nove mjere za jačanje ekonomije Kantona Sarajevo”, poručio je premijer Uk.

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

166 projekata vrijednih 555 miliona KM: Usvojen investicijski okvir za razvoj Tuzlanskog kantona

17/06/2026

Nogometna groznica: Postani dio Raiffeisen tima

17/06/2026

Binance nastavlja poslovanje u Evropi u skladu s važećim propisima

17/06/2026

UniCredit Bank uspješno realizovala emisiju obveznica

17/06/2026
Tagovi
SASEBankeNaftaNjemačkatop pričeBLSEzapošljavanjeturizamVlada FBiHbiznis vijestiHrvatskaBingoVolkswagenIzvozautomobiliinvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...