Bosna i Hercegovina poražena od Belgije

0

U drugoj kvalifikacionoj utakmici u grupi H naša fudbalska reprezentacija visoko je poražena Briselu od Belgije rezultatom 4:0.

Utakmica je počela nešto boljom igrom našeg tima, koji su imali kontrolu na sredini terena u prvih 10-ak minuta susreta, ali kako je susret odmicao domaći nogometaši su preuzeli sredinu terena,

što je kasnije i bilo presudno. Belgija je povela u 26. minuti kada je vlastitu mrežu pogodio Emir Spahić. Svega tri minute kasnije Eden Hazard nakon sjajne asistencije Mertensa obilazi Begovića i rutinski šalje loptu u praznu mrežu za 2:0. Za 3:0 pogodio je na fenomenalan način Alderweireld. Asistenciju je opet upisao Mertens.

Vjerovatno najveći promašaj ovih kvalifikacija desio se u 66. minuti kada je Lukaku promašio prazan gol. Đurić, koji je zamijenio Ibiševića, imao je najbolju šansu za našu selekciju. Igrala se 68. minuti kada je visoki napadač Cesene glavom pogodio prečku.

Igrala se 80. minuta kada je Lukaku sjajno primio loptu, oslobodio se Spahića i u same rašlje poslao loptu pored nemoćnog Begovića.