Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ovo je parcela u Sarajevu na kojoj je Lidlu zabranjena gradnja: Pogledajte lokaciju
  • Vlada Federacije BiH: Donesena odluka o ograničenju cijene hljeba
  • Mladi u ZDK dobili priliku za prvo radno iskustvo
  • Mega investicija u BiH: 1,2 milijarde eura za energetski projekt u Goraždu
  • Sindikat trgovine BiH predstavio projekt: Radnice i radnici glasom odlučuju o svojim pravima
  • Predstavljena nova i jedinstvena Visa Platinum kreditna kartica Raiffeisen banke u Bosni i Hercegovini
  • Hrvatski telekom kupio firmu koja ima 17.000 korisnika
  • Korisnici Fonda svjedoče: Podrška koja pravi razliku u životima osoba sa invaliditetom
  • Ove godine se otvara najduži tunel u Srbiji: Evo gdje se tačno nalazi
  • Razmatra se povećanje RTV takse u BiH: Novi prijedlog donosi milione emiterima
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Biznismen Samir Heralić Beč zamjenio Sarajevom: Ljubav prema domovini jača od svega

Biznismen Samir Heralić Beč zamjenio Sarajevom: Ljubav prema domovini jača od svega

0
By BiznisInfo on 24/02/2025 Biznis cafe

Bosna i Hercegovina se već dvije decenije bori sa velikim problemom emigracija cijelih porodica, što itekako utječe na budućnost zemlje koja se godinama suočava i sa kontinuirano rastućim negativnim prirodnim priraštajem.

Iseljavanjem stanovništva, mladih i kvalifikovanih kadrova, usporava se privredni rast i razvoj, jer naša zemlja gubi ljudski kapital u koji je mnogo uloženo kroz obrazovni sistem.

Ipak, da nije sve tako crno pokazuju primjeri uspješnog povratka i ulaganja u lokalne zajednice. Jedna od uspješnih priča o povratku svakako je ona Samira Heralića. Naime, tridesetosmogodišnji Samir, rođeni Banjalučanin koji je preko trideset godina živio i radio u Beču, odlučio je otvoriti firmu u Sarajevu i sa suprugom Eminom i djecom se doseliti u prijestonicu BiH.

– Kada sam prijateljima i rodbini u Austriji saopštio svoju odluku, na početku su bili u šoku. Neki su čak pomislili da se šalim, budući da smo nakon 32 godine odlučili da živimo u Bosni. Mnogi smatraju da su uslovi za život mnogo bolji van granica BiH, ali je naša ljubav prema domovini bila jača – kaže ovaj biznismen.

Heralić je sa samo šest godina usljed nemilih ratnih dešavanja napustio rodnu Banja Luku i sa majkom otišao put Beča. Njegov razvojni profesionalni put išao je od predstavnika austrijske firme koja proizvodi boje i lakove do direktora i vlasnika firme VivaColor. VivaColor se ponosi bogatim asortimanom sa više od 30 vrhunskih proizvoda – lakova, unutrašnjih i fasadnih boja koje se proizvode u Austriji, a ističe se kao jedna od najbrže rastućih firmi u oblasti prodaje boja.

U Austriji je razvio brend VivaColor, čiji proizvodi će se uskoro moći kupiti i na tržištu BiH, a o njegovoj uspješnosti dovoljno govori činjenica da su ranije radili u partnerstvu sa njemačkim gigantom Caparolom.

– Moja firma u Austriji nastavlja da radi bez prekida. Već više od godinu dana funkcionišemo sa potpuno novim, modernim sistemom upravljanja robom i online SOP-om, što nam omogućava efikasno poslovanje. Moja firma u BiH se zove VivaGroup, a predstavništvo joj je u WOG centru u Vogošći. Bavićemo se izvozom građevinskog materijala i uvozom brenda VivaColor, kao i dekorativnom tehnikom za zidove. Također, pružaćemo edukaciju o korištenju proizvoda, stručno savetovanje, kao i usluge produkt menadžmenta i marketinga – govori Heralić.

Pored toga, uvoznik je proizvoda od tri renomirane kompanije iz Bosne i Hercegovine, s ekskluzivnim pravima za austrijsko tržište.

Za njegov vrijedni rad i uspješan biznis u Austriji je dobio mnoga priznanja, između ostalih i ono za poduzetnika godine 2021. u 15. bečkom okrugu, koje zajednički dodjeljuju grad Beč i Privredna komora, a njegova priča o utjecaju uspješnih investitora u lokalnim zajednicama služi kao inspiracija i primjer mnogim našim ljudima koji se odluče na povratak u zemlju porijekla.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Samir Heralić
NAJNOVIJE

Ovo je parcela u Sarajevu na kojoj je Lidlu zabranjena gradnja: Pogledajte lokaciju

29/04/2026

Vlada Federacije BiH: Donesena odluka o ograničenju cijene hljeba

29/04/2026

Mladi u ZDK dobili priliku za prvo radno iskustvo

29/04/2026

Mega investicija u BiH: 1,2 milijarde eura za energetski projekt u Goraždu

29/04/2026
Tagovi
zapošljavanjeVolkswagenVlada FBiHturizamBankeIzvozBingoinvesticijeBoljiposao.comSASENaftaBLSEHrvatskaautomobilibiznis vijestiNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...