Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Nastavlja se procedura za izgradnju obilaznice oko Živinica, projekat donosi bolju povezanost i manje gužve
  • Nova Alumina privodi kraju važnu fazu izgradnje novog pogona: Montirana čelična konstrukcija teška 150 tona
  • Pet članova Akademije nauka i umjetnosti BiH svrstano među najbolje na planeti: Pogledajte o kome je riječ
  • Pad cijena nafte donijet će olakšanje na pumpama, ne i u marketima
  • Vlada Federacije BiH: Ne blokira Federacija povrat PDV-a građanima
  • Najveća poslovna zona u BiH mogla bi nići kod Sarajeva: Potencijal za više od 9.400 novih radnih mjesta
  • Ruski lanac s 20 posto nižim cijenama ulazi na tržište BiH: Marketi od 1.000 kvadrata s 1.500 artikala
  • Binance uvršten na prvu Fortunovu Crypto 100 listu među najutjecajnije kompanije koje oblikuju budućnost digitalne imovine
  • Prihodi FBiH manji za 58 miliona KM: Doprinosi za penzije pali za čak 93 miliona
  • MOL ulazi u projekat koji jača energetsku sigurnost Evrope: Potraga za naftom i plinom na 10.300 km²
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Biznismen iz Konjica najavio novu veliku investiciju u Hrvatskoj

Biznismen iz Konjica najavio novu veliku investiciju u Hrvatskoj

0
By BiznisInfo on 29/10/2024 Kompanije

RALU Logistika, najveća nezavisna logistička kompanija u Hrvatskoj i regiji, proslavila je jučer 35 godina uspješnog poslovanja i najavila novi investicijski ciklus kojim udvostručuje svoje kapacitete i ulaže u daljnji rast.

Podsjetimo da je vlasnik ove kompanije Luka Rajić, privrednik iz Konjica o kojem smo više puta pisali, a koji je ljetos i govorio za BiznisInfo.ba.

RALU Logistika osnovana je 1989. godine te je od malog domaćeg prijevoznika prerasla u najvećeg neovisnog 3PL providera u hladnom i smrznutom režimu u regiji. Danas ima gotovo 700 zaposlenika, više od 150 stalnih klijenata i do sada je ukupno investirala 80 miliona eura s ciljem snažne ekspanzije i razvoja poslovanja.

– RALU je poseban jer vrlo kompleksne logističke operacije u potpunosti prilagođava specifičnim zahtjevima klijenata. Partneri smo svim najvećim trgovačkim lancima i prehrambenim kompanijama u regiji, te smo ponosni što im upravo naš koncept usluge stvara preduvjete za brži rast i širenje poslovanja. Naši klijenti su vodeće globalne prehrambene i farmaceutske kompanije – izjavio je jučer na svečanosti u Zagrebu Mario Mesaroš, predsjednik Uprave RALU Logistike.

Luka Rajić (Foto: BiznisInfo.ba)

Na svečanom obilježavanju 35 godina RALU Logistike najavljen je i novi investicijski ciklus. Nakon uspješne realizacije posljednje investicije u iznosu od 15 miliona eura i otvaranja skladišta Rugvica 2, čiji su kapaciteti popunjeni u rekordnom roku, kompanija pokreće novi investicijski ciklus i izgradnju Rugvice 3.

Novom investicijom RALU udvostručuje trenutne kapacitete smrznutog režima, odgovara na rastuće potrebe klijenata i podržava njihov daljnji rast. Hrvatska gospodarska komora, na svečanoj ceremoniji, uručila je posebno priznanje RALU Logistici za doprinos razvoju hrvatske privrede, javio je Poslovni.hr.

– RALU Logistika najstarija je i važna članica naše grupacije iz koje je proizašla današnja LURA Grupa. Nakon razdoblja u kojem je bila ključna sastavnica mljekarske industrije i za nju izvršavala logističke usluge, RALU je danas uspješna samostalna kompanija koja svake godine raste i postavlja nove standarde u logističkoj industriji – kazao je Luka Rajić, investitor i predsjednik Nadzornog odbora RALU Logistike.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Svečana proslava 35 godina RALU Logistike održala se u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu gdje se okupio značajan broj privrednika, predstavnika državne i lokalne vlasti te institucija.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Luka Rajić RALU Logistika
NAJNOVIJE

Nastavlja se procedura za izgradnju obilaznice oko Živinica, projekat donosi bolju povezanost i manje gužve

17/06/2026

Nova Alumina privodi kraju važnu fazu izgradnje novog pogona: Montirana čelična konstrukcija teška 150 tona

17/06/2026

Pet članova Akademije nauka i umjetnosti BiH svrstano među najbolje na planeti: Pogledajte o kome je riječ

17/06/2026

Pad cijena nafte donijet će olakšanje na pumpama, ne i u marketima

17/06/2026
Tagovi
BLSEBingoIzvozbiznis vijestiSASEVolkswagenVlada FBiHNjemačkainvesticijezapošljavanjeNaftaBanketurizamHrvatskatop pričeautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...