Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Novi detalji: Amerikanci u BiH ulažu 1,5 milijardi dolara
  • Šok za industriju: Njemački div zatvara pogon, 600 radnika bez posla
  • Spoj tradicije i luksuza: “Gastro Fest Toplik” okuplja svjetsku gastro elitu
  • m:tel-u priznanje Comtrade System Integration kao potvrda izvrsnosti u primjeni naprednih IT rješenja
  • Bh. firma izgradila jednu od najmodernijih fabrika u Hrvatskoj
  • Nafta i Bitcoin: Šta nam kriza u Hormuškom moreuzu zapravo govori o tržištu digitalne imovine
  • Slom sistema: 582 radnika bh. giganta se prijavila na biro
  • Velika turska kompanija zainteresovana za projekte u BiH
  • Deichmann objavio koliko je prodao cipela i zaradio novca u BiH
  • Wizz Air krenuo u veliku regionalnu ekspanziju, ali reže Sarajevo
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Bili pred gašenjem, sad su motor razvoja i otvaraju nove pogone

Bili pred gašenjem, sad su motor razvoja i otvaraju nove pogone

0
By BiznisInfo on 09/05/2024 Kompanije

Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić i federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić danas su u Bugojnu posjetili kompaniju namjenske industrije Binas. Iskazali su podršku menadžmentu i radnicima u nastojanjima da unaprijede i pojačaju proces proizvodnju u ovom preduzeću.

Premijer Nikšić je istakao da je Binas prošle godine ostvario 26 miliona KM prihoda, a u ovoj godini je planirano više do 50 miliona.

– Pored toga, dobre su vijesti što smo čuli da postoji značajan prostor za napredak. To nas uvjerava da sistem koji pravimo i kroz resorno ministarstvo, daje rezultate svima u namjenskoj industriji kako će dalje poslovati. Građani će zasigurno osjetiti taj boljitak – kazao je Nikšić.

Dodao je da u narednih nekoliko mjeseci u Binasu očekuju nova zapošljavanja, kao i otvaranja novih pogona.

Namjenska industrija je okosnica razvoja u Federaciji, te je Nikšić sa resornim ministrom Lakićem posvećen da se nastavi njen razvoj, a tome upravo doprinosi jedna od kompanija namjenske industrije – Binas.

– Izuzetno smo zadovoljni radom kompanije Binas. Potreba za proizvodima Binasa je velika, što je prilika da se dodatno razvije. Posebno nas raduje povećanje broja zaposlenih i kapaciteta proizvodnje, a također je bitno da se ova firma tehnološki unapređuje – kazao je ministar Lakić.

Budući da je, kako je rekao, namjenska industrija generator razvoja Federacije BiH, Federalno ministarstvo energije, rudarstva i industrije biće joj od velike pomoći.

Generalni direktor Binasa Abaz Mandžuka predstavio je premijera i resornom ministru pogone firme u kojoj se proizvode upaljači za artiljerijsku, raketnu i minobacačku municiju, granate od 40mm, bombe i topovske kapisle.

Najveći kupci, kako kaže, dolaze iz Češke, Slovačke, Rumunije, Italije, Francuske, Turske, te Hrvatske i Srbije. Očekuje da će u ovoj godini doći do povećanja obima proizvodnje i broja radnika.

– Trenutno imamo zaposleno oko 400 radnika, a tendencija je da uspolenost raste do kraja godine. Također, naša je tendencija razvoj novih proizvoda i njihovo stavljanje u promet. Sada imamo ugovore sa Češkom, Slovačkom, Austrijom, Italijom, kao i Francuskom i drugim državama – kazao je Mandžuka.

Na sastanku je rečeno i to da je novi menadžment uspio od firme koja je bila pred gašenjem, ovaj nekadašnji gigant učiniti pokretačem razvoja bugojanskog kraja.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Binas Vlada FBiH
NAJNOVIJE

Novi detalji: Amerikanci u BiH ulažu 1,5 milijardi dolara

30/03/2026

Šok za industriju: Njemački div zatvara pogon, 600 radnika bez posla

30/03/2026

Spoj tradicije i luksuza: “Gastro Fest Toplik” okuplja svjetsku gastro elitu

30/03/2026

m:tel-u priznanje Comtrade System Integration kao potvrda izvrsnosti u primjeni naprednih IT rješenja

30/03/2026
Tagovi
Vlada FBiHzapošljavanjeHrvatskaIzvozNjemačkaKonzumBoljiposao.cominvesticijeautomobiliBLSESASEVolkswagenBingoNaftaBanketurizam
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.