Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Bh. firme privode kraju mega projekt kod Karlovca, oboren i rekord
  • Učinjen novi korak ka početku gradnje autoputa Banjaluka – Split
  • Američka ambasada: Napreduje projekat Južne plinske interkonekcije u FBiH
  • Vlada FBiH: 28 miliona KM podrške sektoru male privrede
  • Hrvatska dobija ‘čvor’ vrijedan 17,5 miliona eura: Evo tačne lokacije
  • FAO: Cijene hrane u svijetu pale peti mjesec zaredom
  • Sulejman Al-Shiddi planira graditi hotel na Jahorini
  • Sajam Alpe-Adria: Sarajevo kao cjelogodišnja destinacija u srcu regije
  • Počela gradnja luksuznog hotela na mjestu čuvenog bh. odmarališta
  • Rio Tinto odustao od pregovora o spajanju s Glencoreom
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Banja Luka: Počinje gradnja tržnog centra vrijednog 140 miliona maraka
Investicije

Banja Luka: Počinje gradnja tržnog centra vrijednog 140 miliona maraka

BiznisInfoBy BiznisInfo13/06/2017Updated:16/06/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Kamen temeljac tržnog centra “Delta City”, beogradske kompanije “Delta holding”, bit će postavljen 28. juna u Bulevaru srpske vojske u Banjaluci. Tamo su već započeli pripremni radovi.

Potvrdio je ovo juče za “Nezavisne” Ljubomir Ćubić, direktor preduzeća “Niskogradnja”, izvođača radova.

– Polaganje kamena temeljca biće upriličeno 28. juna. Trenutno vršimo samo pripremne radove, tako da bi tada trebalo da imamo više informacija, rekao je kratko Ćubić.

Slobodan Stanarević, vršilac dužnosti načelnika Odjeljenja za prostorno uređenje grada Banjaluka, istakao je da će tržni centar “Delta City” biti od velikog značaja.

– Početak građevinskih radova se očekuje 29. juna, a njihov završetak, odnosno otvaranje tržnog centra krajem novembra sljedeće godine. Izvođač kompletnih radova je preduzeće ‘Niskogradnja’ Laktaši, rekao je Stanarević.

Srđan Amidžić, zamjenik gradonačelnika Banjaluke, kazao je da će izgradnja takvog šoping centra mnogo značiti za Banjaluku.

– Prvenstveno, značiće za gradski budžet, jer se radi o značajnim naknadama. Značilo bi za građevinski sektor, jer bi to bio posao koji bi angažovao građevinske potencijale koje imamo i, naravno, značio bi i za nezaposlena lica koja bi tu mogla da se zaposle, kazao je Amidžić.

Prema njegovim riječima, grad kao što je Banjaluka svakako treba da posjeduje jedan šoping centar kao što je “Delta City”.

Kako je zimus najavljeno iz kompanije “Delta holding” na pres-konferenciji u Beogradu, gdje su predstavljeni rezultati ove kompanije za 2016, kao i planovi za 2017. godinu, tržni centar u Banjaluci će imati površinu od 80.000 metara kvadratnih.

– Početak izgradnje najvećeg šoping centra u Republici Srpskoj u Banjaluci je investicija od 70 miliona eura i mi se nadamo da ćemo realizacijom ovog projekta oživjeti lokalnu ekonomiju kroz kreiranje dodatnih 2.500 radnih mjesta, rekao je zimus Dejan Jeremić, generalni direktor kompanije “Delta holding”.

Kada tržni centar bude otvoren, imaće više od 100 lokala, posjetiocima će ponuditi najpoznatije svjetske brendove, zabavne sadržaje za cijelu porodicu, restorane, kafiće, a na raspolaganju će biti i preko 1.000 parking mjesta, pišu Nezavisne novine. 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Bh. firme privode kraju mega projekt kod Karlovca, oboren i rekord

06/02/2026

Učinjen novi korak ka početku gradnje autoputa Banjaluka – Split

06/02/2026

Američka ambasada: Napreduje projekat Južne plinske interkonekcije u FBiH

06/02/2026

Vlada FBiH: 28 miliona KM podrške sektoru male privrede

06/02/2026
Tagovi
Vlada FBiHSASEzapošljavanjeautomobiliIzvozBoljiposao.cominvesticijeHrvatskaBLSEBingoKonzumNjemačkaVolkswagenNaftaturizamBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.