Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ko je Halid Čustović koji je kupio Hidrogradnju za 88 miliona KM: Biznismen koji želi vratiti stari sjaj bh. gigantu
  • Skriveni putevi rezanog duhana: Kako smo u dimu izgubili 419 miliona KM
  • Otvoren Women 100 EXPO: Žensko poduzetništvo dobilo najveću regionalnu pozornicu
  • Vrijednost veća od 57 miliona KM: Usvojen Program javnih investicija BPK Goražde
  • The Guardian oduševljen Barbarezovim stajlingom: Naš selektor na Svjetskom prvenstvu zablistao u odjelu premium bh. brenda 
  • EKSKLUZIVNO: Bh. biznismen iz Njemačke kupio sarajevskog giganta Hidrogradnju za 88 miliona KM
  • Samsung unapređenje koje je vaša kuhinja čekala
  • Addiko Bank d.d. Sarajevo: Nemam vremena! 50.000 KM uz odgovor za 50 minuta!
  • NLB ne odustaje od Addika: Slovenci povećali ponudu i dali rok dioničarima
  • Mašine izašle na teren: Zvanično počela gradnja 17 kilometara autoputa prema Beogradu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Austijska kompanija seli dio proizvodnje u Krajinu

Austijska kompanija seli dio proizvodnje u Krajinu

0
By BiznisInfo on 15/12/2024 Kompanije

Austrijska kompanija Remus, svjetski poznati proizvođač sportskih ispušnih sistema, najavila je značajne investicije i otvaranje novih radnih mjesta u svojim proizvodnim pogonima u Sanskom Mostu tokom naredne godine.

Ovu informaciju potvrdio je Stephan Zochling, generalni menadžer kompanije, tokom sastanka s načelnikom Općine Sanski Most Mensurom Seferovićem.

Remus planira dislocirati dio svojih proizvodnih kapaciteta iz Austrije u Sanski Most.

Ovaj potez obuhvata i velika ulaganja u modernizaciju postojećih proizvodnih pogona, čime će se povećati njihova efikasnost i konkurentnost na globalnom tržištu, prenijela je Fena.

Osim proširenja proizvodnih aktivnosti, kompanija planira investirati u projekte solarne energije. Ovaj korak naglašava njihovu opredijeljenost ka održivom razvoju i korištenju obnovljivih izvora energije, što je u skladu s modernim trendovima industrijskog poslovanja.

Seferović je izrazio zadovoljstvo najavljenim ulaganjima, ističući da će ovaj projekt imati višestruke koristi za lokalnu zajednicu.

– Pokretanje novih radnih mjesta i modernizacija proizvodnih pogona značajno će doprinijeti razvoju naše općine i poboljšati životni standard naših građana – izjavio je Seferović.

Remus već dugi niz godina posluje u Sanskom Mostu i zapošljava značajan broj lokalnih radnika. Najnoviji planovi ove kompanije potvrđuju njihovu dugoročnu posvećenost razvoju poslovanja u Bosni i Hercegovini.

Najavljeni projekti trebali bi se realizirati tokom 2025. godine, a lokalna vlast obećava punu podršku u procesu implementacije.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Remus Sanski Most
NAJNOVIJE

Ko je Halid Čustović koji je kupio Hidrogradnju za 88 miliona KM: Biznismen koji želi vratiti stari sjaj bh. gigantu

13/06/2026

Skriveni putevi rezanog duhana: Kako smo u dimu izgubili 419 miliona KM

13/06/2026

Otvoren Women 100 EXPO: Žensko poduzetništvo dobilo najveću regionalnu pozornicu

13/06/2026

Vrijednost veća od 57 miliona KM: Usvojen Program javnih investicija BPK Goražde

13/06/2026
Tagovi
IzvozturizamautomobiliVlada FBiHzapošljavanjeinvesticijetop pričeNaftaVolkswagenSASEBLSEbiznis vijestiHrvatskaBankeBingoNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.