Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Objavljujemo listu najrazvijenijih kantona: Dva hercegovačka među top 3, ZDK pretekao Tuzlanski
  • Potpisan ugovor o učešću BiH na “Expo 2027” u Beogradu
  • Izraelska kompanija seli proizvodnju iz Turske u BiH: Fabrika od 15 miliona eura donosi 150 radnih mjesta
  • Veliko gradilište u Sarajevu: Na 14.000 kvadrata raste kompleks sa 450 stanova i velikim trgom
  • Objavljena nova rang-lista razvijenosti u FBiH: Široki Brijeg prestigao Mostar i Tuzlu
  • Velika italijanska investicija donosi tehnološki iskorak u BiH: Bosankar izgradio novu modernu fabriku
  • Privatni sektor motor rasta privrede: Firme u FBiH u 2025. zaradile 4,9 milijardi KM
  • EU mijenja pravila igre: Hoće li BiH otpad pretvoriti u energiju ili ostati zatrpana deponijama
  • FDA svrstala ZYN nikotinske vrećice u kategoriju proizvoda sa modifikovanim rizikom
  • BH Telecom 20. jula odlučuje o najvećoj akviziciji u svojoj historiji: Na dnevnom redu kupovina Telemacha
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Addiko banka finansira nabavku GPS narukvica za djecu sa autizmom

Addiko banka finansira nabavku GPS narukvica za djecu sa autizmom

0
By BiznisInfo on 24/05/2018 Biznis cafe

Predstavnici Addiko banke i Udruženja za podršku porodicama sa djecom i osobama sa poteškoćama u razvoju “Colibri” potpisali su memorandum o saradnji, koji podrazumijeva zajedničko djelovanje u procesu nabavke GPS narukvica za djecu sa poremećajima iz autističnog spektra.

Ovim je problem lociranja, odnosno prevencije nestanka i gubljenja djece riješen za barem 200 mališana u Bosni i Hercegovini. Banka će finansirati nabavku GPS narukvica, čija će se podjela realizovati u koordinaciji sa Udruženjem Colibri na teritoriji BiH.

“Roditelji ove djece pokušavaju institucionalno riješiti pitanje nabavke GPS narukvica, kako bi i trebalo. Dok se ovo pitanje ne riješi institucionalno, mi smo odlučili reagovati i odvojiti finansijska sredstva za nabavku GPS narukvica za najugroženiju djecu”, izjavila je Sanela Pašić, predsjednica Uprave Addiko banke.

“Udruženje Colibri je naš partner koji će nas povezati sa ostalim udruženjima koja okupljaju ovu djecu, kako bismo zaista došli do djece iz cijele Bosne i Hercegovine koja trebaju narukvice”, dodala je Pašić. 

“U ime roditelja želim se zahvaliti Addiko banci koja će finansirati nabavku GPS narukvica, kako bismo barem djelomično riješili ovaj problem koji će se u konačnici morati riješiti institucionalno. Ovo bezuspješno pokušavamo već dvije godine, jer su ove narukvice našoj djeci zaista neophodne. Prema statističkim podacima oko 70% njih barem se jednom u životu udalje od kuće, nesvjesni opasnosti koje vrebaju”, izjavila je Aida Hrnjić, predsjednica Udruženja Colibri.

“Namjera nam je da djeca iz više gradova i mjesta u BiH, posebno iz ruralnih područja,  dobiju GPS narukvice, kako bismo preduprijedili tragične slučajeve kakav je nedavno bio slučaj dječaka Konstantina”, naglasila je Hrnjić. 

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

GPS narukvice bi trebale biti kategorisane kao ortopedsko pomagalo za djecu sa poremećajem iz autističnog spektra, za što će se Udruženje Colibri zalagati u narednom periodu. Ovim bi se sistemski riješio problem finansiranja GPS narukvica, a roditeljima ove djece barem malo olakšala svakodnevna borba. 

Donaciju će zajednički realizovati Addiko Bank dd Sarajevo i Addiko Bank ad Banja Luka.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Addiko bank
NAJNOVIJE

Objavljujemo listu najrazvijenijih kantona: Dva hercegovačka među top 3, ZDK pretekao Tuzlanski

04/07/2026

Potpisan ugovor o učešću BiH na “Expo 2027” u Beogradu

04/07/2026

Izraelska kompanija seli proizvodnju iz Turske u BiH: Fabrika od 15 miliona eura donosi 150 radnih mjesta

04/07/2026

Veliko gradilište u Sarajevu: Na 14.000 kvadrata raste kompleks sa 450 stanova i velikim trgom

04/07/2026
Tagovi
zapošljavanjeinvesticijeturizamVlada FBiHHrvatskaSASEIzvozBingoautomobilitop pričeVolkswagenbiznis vijestiNaftaNjemačkaBLSEBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.