Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Siniša Mali: Srbija rekorder u regionu po životnom standardu
  • Željeznicama RS prijeti katastrofalan scenario: Ugroženo 1.700 radnih mjesta
  • OPEC+ dogovorio povećanje proizvodnje nafte u aprilu
  • Pruga od milijardu eura mijenja ekonomsku mapu BiH i Hrvatske
  • Praznik u znaku putovanja: Bosanci “okupirali” ovaj hotel u Hrvatskoj
  • Počela gradnja najveće solarne elektrane u Hrvatskoj, evo detalja
  • Američka fintech kompanija zbog AI-ja otpušta 40 posto zaposlenih
  • Rijetke bolesti nisu rijedak problem, bez koga nema sigurne terapije?
  • Federaciji prijeti pad kreditnog rejtinga: Jedan potez bio je ključan
  • Najveći bh. izvoznik velikom investicijom ulazi u novu industriju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Banke»Ženska mentorska mreža: Nova znanja i vještine za 50 mladih žena na početku karijere
Banke

Ženska mentorska mreža: Nova znanja i vještine za 50 mladih žena na početku karijere

BiznisInfoBy BiznisInfo11/05/2021Updated:12/05/2021Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Zajednički projekat Addiko Bank Sarajevo i Deloitte BH

Juče je objavljen javni poziv za učešće u ovom programu, kojim su pozvane sve žene koje su na početku svoje karijere, a žele unaprijediti znanja i vještine i steći odlično iskustvo kroz mentorski rad da se prijave i tokom naredna četiri mjeseca prođu kroz veoma intenzivan mentorski program.

Koncept Ženske mentorske mreže je pružanje stručne pomoći mladim poslovnim ženama na početku karijere kroz mentorsku podršku iskusnih menadžerica.

Prijave su moguće do 20.5., a mogućnost učešća imaju fakultetski obrazovane, zaposlene žene sa minimalno godinu radnog iskustva sa iskazanim sklonostima prema poduzetništvu i visokoj motivaciji za učenje. Program će se, prema najavi organizatora, organizovati u periodu juni – septembar ove godine.

„Ideja pokretanja ovakvog projekta rodila se još krajem 2019. godine, sa namjerom da mladim ženama pružimo obuku iz područja koja su univerzalno korisne za sve poslove, od poslovne etike, vještina pregovaranja, osnova menadžmenta, te direktno mentorstvo od iskusnih menadžerica koje će ih posavjetovati o različitim poslovnim temama, balansiranju karijere i privatnog života”, istakla je Sanela Pašić, predsjednica Uprave Addiko Bank Sarajevo i profesorica na SSST i naglasila da je ovaj program još jedan korak naprijed ka boljem i ravnopravnijem položaju žena, posebno u poslovnom svijetu, koji se tradicionalno smatra muškim.

„Ovo je prvi put da se u ovom obimu i na ovaj način realizuje jedan zaista impresivan mentorski program, sa učešćem veoma uspješnih poslovnih žena, sa respektabilnim karijerama, koje će potpuno volonterski  podijeliti svoja iskustva i teško stečena znanja”, naglasila je Sabina Softić, direktorica Deloitte BH govoreći o značaju ovog projekta za širu društvenu zajednicu.

Više detalja o konkursu i mogućnostima prijave moguće je pronaći na internet stranici https://www.addiko-fbih.ba/javni-poziv-za-ucesce-u-projektu-zenska-mentorska-mreza/

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Siniša Mali: Srbija rekorder u regionu po životnom standardu

02/03/2026

Željeznicama RS prijeti katastrofalan scenario: Ugroženo 1.700 radnih mjesta

02/03/2026

OPEC+ dogovorio povećanje proizvodnje nafte u aprilu

02/03/2026

Pruga od milijardu eura mijenja ekonomsku mapu BiH i Hrvatske

01/03/2026
Tagovi
investicijeNjemačkaVolkswagenBLSEIzvozKonzumSASEHrvatskaNaftaBingoVlada FBiHBankezapošljavanjeturizamautomobiliBoljiposao.com
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...