Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Bh. gigant na prodaju: Industrijski kompleks od milion m² traži kupca
  • Novi detalji: Amerikanci u BiH ulažu 1,5 milijardi dolara
  • Šok za industriju: Njemački div zatvara pogon, 600 radnika bez posla
  • Spoj tradicije i luksuza: “Gastro Fest Toplik” okuplja svjetsku gastro elitu
  • m:tel-u priznanje Comtrade System Integration kao potvrda izvrsnosti u primjeni naprednih IT rješenja
  • Bh. firma izgradila jednu od najmodernijih fabrika u Hrvatskoj
  • Nafta i Bitcoin: Šta nam kriza u Hormuškom moreuzu zapravo govori o tržištu digitalne imovine
  • Slom sistema: 582 radnika bh. giganta se prijavila na biro
  • Velika turska kompanija zainteresovana za projekte u BiH
  • Deichmann objavio koliko je prodao cipela i zaradio novca u BiH
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Stanić grupa počela s podizanjem standarda Bihaćke pivovare

Stanić grupa počela s podizanjem standarda Bihaćke pivovare

0
By BiznisInfo on 20/02/2025 Kompanije

U toku su radovi na podizanju ukupnih standarda i obnovi certifikata kompanije

Bihaćka pivovara mogla bi doživjeti veliki preporod nakon što je većinski udio u kompaniji preuzeo jedan od najuspješnijih domaćih poduzetnika – Svjetlan Stanić. Pojavile su se i informacije da bi se mogao proizvoditi jedan dio brendova za Heineken.

Ove informacije su iz Stanić Grupe komentirali za naš portal.

Kako su nam kazali, Stanić Grupa je odmah nakon akvizicije Bihaćke pivovare započela s unapređenjem i procesa i infrastrukture te su u tijeku radovi na podizanju ukupnih standarda i obnovi certifikata.

– Uspješnim završetkom navedenih procesa, Pivovara će biti spremna za audit proizvodnih procesa, kako od strane Heinekena, našeg već 30-godišnjeg partnera, tako i od strane drugih zainteresiranih subjekata, jer ćemo biti u mogućnosti tržištu ponuditi i višak kapaciteta i, već legendarnu, vrhunsku kvalitetu – kazali su iz Stanić Grupe za BiznisInfo.ba.

Inače, Svjetlan Stanić sada ima oko 52 posto dionica Pivovare. Najveći dio kupio je od porodice Ibrahimpašić.

Pivovara je proteklih nekoliko godina poslovala s finansijskim gubicima i njena budućnost je bila neizvijesna.

Sada se sve promijenilo, s obzirom da će kompanija biti integrisana u jednu od najvećih grupacija ove vrste u regionu.

Strateško širenje u regionu

Preuzimanjem Bihaćke Pivovare, Stanić grupa nastavlja s realizacijom strateškog širenja u segmentu proizvodnje alkoholnih i bezalkoholnih pića, koja je započela akvizicijom branda Juicy 2013. godine.

Integracija novih kompanija u Stanić grupu doživjela je ekspanziju u zadnjih nekoliko godina i to prvenstveno akvizicijom Maraske, a zatim i nedavnim preuzimanjem Heinekenovih bezalkoholnih brandova Sola i Zala u Sloveniji.

Akvizicijom Bihaćke pivovare u svom portfelju Stanić grupa sada ima uz proizvodnju bezalkoholnih pića, jakih alkoholnih pića i proizvodnju piva.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Bihaćka pivovara Heineken Svjetlan Stanić
NAJNOVIJE

Bh. gigant na prodaju: Industrijski kompleks od milion m² traži kupca

30/03/2026

Novi detalji: Amerikanci u BiH ulažu 1,5 milijardi dolara

30/03/2026

Šok za industriju: Njemački div zatvara pogon, 600 radnika bez posla

30/03/2026

Spoj tradicije i luksuza: “Gastro Fest Toplik” okuplja svjetsku gastro elitu

30/03/2026
Tagovi
zapošljavanjeturizamBingoNaftaSASEIzvozVolkswageninvesticijeNjemačkaKonzumBLSEBoljiposao.comHrvatskaVlada FBiHBankeautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.