Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Konačna odluka: Gasi se bh. industrijski div Koksara Lukavac
  • Mega projekt: Zvanično započela izgradnja brze ceste prema Hrvatskoj
  • Forto u Turskoj: Uskoro direktna aviolinija Sarajevo – Ankara
  • Poslovni forum BiH – Saudijska Arabija otvorio nove prilike za saradnju
  • Prekretnica u globalnoj autoindustriji: BYD prestigao Ford
  • Krediti u BiH lani porasli za 2,86 milijardi, depoziti za 3,45 milijardi KM
  • Vlada TK i Općina Čelić uspješno realizuju zajedničke projekte
  • BH Telecom ukida Pinkove kanale sa Moje TV
  • Prevoznici upozorili: BiH pred sistemskim kolapsom lanaca snabdijevanja
  • Srbija: Međunarodni spor i masovni bojkot najvećeg trgovačkog lanca
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Zanimljivosti»Slovenci već beru profit zbog Melanije
Zanimljivosti

Slovenci već beru profit zbog Melanije

BiznisInfoBy BiznisInfo18/11/2016Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Rezultat američkih predsedničkih izbora obradovao je mnoge u Sloveniji, posebno u turističkim krugovima, zbog besplatne reklame zemlji u kojoj je rođena Melanija Trump, supruga izabranog predsjednika Donalda Trumpa.

U reportaži koju je objavila američka televizijska mreža CNN navodi se 10 turističkih lokacija koje treba posjetiti u staroj domovini nove prve dame.

Reportaža je upoznavanje gledalaca sa Slovenijom koju su još tokom američke predizborne kampanje opsjedali strani novinari, upravo zbog povećanog interesa za Sevnicu, gradić u kome se rodila Melania Trump, rođena Knavs, prenosi Hina.

CNN navodi da Slovenija na šarmantan način spaja uticaje balkanskog, alpskog i mediteranskog prostora.

Neki je porede s Novim Zelandom jer je raznovrsna, s mnogo prirodnih i drugih ljepota, a uz to mnogo ljudi zna engleski i spremni su da komuniciraju sa strancima.

Pominju se klasične turističke tačke kao što su Bled, ergela lipicanera u Lipici, Postojnska jama, Triglav i druga mjesta.

Jedan je slovenački ekonomista je ovih dana izračunao da je u Sloveniju u prvih devet mjeseci ove godine došlo 27 posto više američkih turista nego lani, što se tumači i zanimanjem Amerikanaca za zemlju porijekla njihove prve dame.

Zanimljivo je da među 10 najzanimljivijih turističkih tačaka u Sloveniji koje je istaknao CNN nema Sevnice, gradića kod Krškog, gdje je Melanija Trump provela djetinjstvo i ranu mladost.

O medijskom zanimanju za Sevnicu koje su u zadnje vrijeme pokazivali veliki svjetski mediji, a pomalo i o zavisti, govori i vic koji je lansiran u Ljubljani da bi slovenačku prijestonicu trebalo preimenovati i nazvati Ljubljana kod Sevnice.

Da će Sevnica imati koristi od reklame koju je Melanija donijela ne sumnja njen načelnik Srečko Ocvirk kojega su proteklih nedjelja masovno posjećivali strani novinari.

Ali, on se domaćim medijima požalio kako nije zadovoljan svim reportažama koje su o Sevnici nakon toga prikazane na raznim svjetskim televizijama.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Konačna odluka: Gasi se bh. industrijski div Koksara Lukavac

11/02/2026

Mega projekt: Zvanično započela izgradnja brze ceste prema Hrvatskoj

11/02/2026

Forto u Turskoj: Uskoro direktna aviolinija Sarajevo – Ankara

11/02/2026
IZDVOJENO

Uspješno završen prvi HoReCa EXPO Sarajevo 2026

04/02/2026

Delegacija ZEPS-a u zvaničnoj posjeti Izmirskoj privrednoj komori

27/01/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH pozdravilo usvajanje Zakona o fiskalizaciji transakcija

26/01/2026
Tagovi
SASEVolkswagenNjemačkaBingoautomobiliVlada FBiHBoljiposao.comHrvatskaIzvozturizamzapošljavanjeNaftaKonzumBankeinvesticijeBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.