Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Vlada RS daje milijardu KM za gasovod, evo detalja projekta
  • Novi pokušaj: Hoće li biti otvoren most i prijelaz BiH – Hrvatska
  • Sarajevo dobija zgradu sa 18 spratova i heliodromom
  • Više od polovine Evropljana priznaje da u javnosti pogleda u telefon nepoznate osobe – skoro četvrtina to čini iz čiste radoznalosti
  • Sve se mijenja: Američki plin stiže i u Sarajevo, evo kojom tačno rutom
  • Sa Aerodroma Banjaluka se uvodi nova linija od 9. juna
  • Pad turističkih dolazaka i noćenja u Federaciji BiH u februaru
  • Predsjednik američke EXIM banke dolazi u Crnu Goru: Jovanović na Adria Future Summitu 22. aprila u Tivtu
  • Velika akvizicija: Investicijski fond širi energetski biznis u Hrvatskoj
  • Mandić: Uskoro rješenje za Prvu transverzalu, blizu dogovor s Pennyjem
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Berze»Sarajevska berza: Promet od 754.660 KM

Sarajevska berza: Promet od 754.660 KM

0
By BiznisInfo on 18/01/2023 Berze
Sarajevska berza

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 754.660,49 KM. U sklopu 24 transakcije ukupno je prometovano 11.577 vrijednosnih papira.

Vrijednost BIFX-a nije se mijenjala i iznosi 827,34 poena.

Vrijednost indeksa SASX-10 je porasla za 0,05 indeksnih poena na 1.062,95 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja promjenu od 0,00%.

Vrijednost indeksa SASX-30 je pala za 0,55 indeksnih poena na 1.742,76 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,03%.

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI je porasla za 3,57 indeksnih poena na 11.490,49 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,03%.

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, SASX-FN je porasla za 1,53 indeksnih poena na 16.914,62 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,01%.

Na Kotaciji privrednih društava nije bilo zaključenih transakcija.

Na Kotaciji fondova nije bilo zaključenih transakcija.

Na Kotaciji obveznica nije bilo zaključenih transakcija.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je ukupan promet od 752.303,09 KM, u sklopu 22 transakcije prometovano je 10.885 dionica. Najveći promet ostvaren je dionicama emitenta BADECO ADRIA D.D. SARAJEVO (simbol: FDSSR) u iznosu 363.599,79 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 200,00 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST-2 ostvaren je ukupan promet od 2.357,40 KM, u sklopu 2 transakcije prometovane su 692 dionice. Najveći promet ostvaren je dionicama emitenta ENERGOPETROL DD SARAJEVO (simbol: ENPSR) u iznosu 1.973,40 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 2,99 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST3 nije bilo zaključenih transakcija.

Na Tržištu za emitente u stečaju nije bilo zaključenih transakcija.

Dnevni porast vrijednosti zabilježile su dionice emitenta ENERGOPETROL DD SARAJEVO (simbol: ENPSR) od 0,34% i dostigle cijenu od 2,99 KM, dok su najveći dnevni pad vrijednosti registrirale dionice emitenta BOSNA RE DD (simbol: BSRSRK2) od 0,11% i dostigle cijenu 800,00 KM.

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Vlada RS daje milijardu KM za gasovod, evo detalja projekta

01/04/2026

Novi pokušaj: Hoće li biti otvoren most i prijelaz BiH – Hrvatska

01/04/2026

Sarajevo dobija zgradu sa 18 spratova i heliodromom

01/04/2026
IZDVOJENO

FIS Proljetni SHOPPING DAYS – popusti koje ne smijete propustiti!

26/03/2026

FMCG Retail Summit: Budućnost maloprodaje u fokusu

16/03/2026

Toyota BH i NS/FS BiH nastavljaju zajednički put ka novim pobjedama

13/03/2026
Tagovi
SASEturizamzapošljavanjeHrvatskaKonzumBankeBoljiposao.comIzvozNjemačkaautomobiliNaftaVolkswagenBLSEinvesticijeVlada FBiHBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.