Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Mega projekt: Lidlov “grad u gradu” počinje primati prve stanare
  • Porodična firma iz Banje Luke širi proizvodnju i osvaja Zapadnu Evropu
  • Potpisan ugovor o izgradnji pristaništa na Drini u Višegradu
  • Fabrika na 3.500 m2: U Poslovnu zonu u Cazinu stiže nova investicija
  • Pokrenut prvi integrisani litijumski projekt u Evropi
  • Turci će graditi brzu cestu do Novog Pazara: Evo detalja
  • Srpska kompanija dovodi luksuzni hotelski brend u Hrvatsku i Sloveniju
  • Uvodi se direktna aviolinija između Sarajeva i glavnog grada Izraela
  • Tek osnovana firma najavljuje ogromne investicije, direktor objasnio
  • Firma Sani Global planira izgradnju nove fabrike u Bihaću
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Sarajevo: Uskoro s jednom kartom u GRAS-ova i Centrotransova vozila?
Biznis cafe

Sarajevo: Uskoro s jednom kartom u GRAS-ova i Centrotransova vozila?

BiznisInfoBy BiznisInfo13/12/2016Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Građani glavnog grada uskoro će moći s jednom mjesečnom kartom koristiti usluge gradskog prijevoza i u vozilima Grasa, ali i Centrotransa. Ova inicijativa Ministarstva pokrenuta je zbog neredovnih linija i nezadovoljstva građana funkcionisanjem gradskog prijevoza.

Ovaj projekat iniciralo je ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo. Cilj je da građani dobiju gradski prijevoz kakav dolikuje jednom glavnom gradu. Iz ministarstva očekuju da će se iste mjesečne karte moći koristiti već početkom naredne godine u svim vozilima oba prijevoznika na kantonalnim linijama

Pregovori na relaciji Ministarstvo – Gras – Centrotrans uveliko traju.

Dogovor oko korištenja iste mjesečne karte oba prijevoznika nikada nije bio izvjesniji. Ministarstvo je izradilo i dokument o načinu funkcionisanja ovog sistema, a na prijevoznicima je da usaglase određene detalje. Dogovore li se ili ne, ministar poručuje da odustajanja nema.

Mujo Fišo, ministar saobraćaja KS za TVSA kaže: “U posljednjih deset dana mi smo održali dva sastanka sa direktorima oba preduzeća koja obavljaju prijevoz u KS. Mi smo poslali i dopis na koji treba da se očituju sljedeće sedmice, i bez obzira na njihovo očitovanje, ovaj proces će se provesti.”

Putnicima treba omogućiti da sa jednom mjesečnom kartom mogu koristiti sva prijevozna sredstva, smatraju u Centrotransu. Nadaju se da će u saradnji sa Ministarstvom saobraćaja iznaći najbolje rješenje.

I iz Grasa ističu da je cilj normalizacija gradskog prijevoza. Ali prije toga mora se naći kompromis sa Centrotransom za linije koje smatraju spornim. Nisu, kažu, zadovoljni odlukom o raspodjeli prihoda koju je Ministarstvo donijelo.

Jakub Kubur, izvršni direktor GRASA smatra da su dokumenti doneseni, bez obzira na ono što je Gras tražio.

„Ministar je koristeći svoja zakonska prava donio ovaj dokument, a na osnovu toga treba tu raspodjelu napraviti. Čini mi se da je i to napravljeno na jedan zanatski način u nekom smislu želje da to bude kako valja ali to treba ozbiljnije“, naglašava.

Ipak, ministar poručuje da će obje strane biti zadovoljne.

“Na ovaj način niko neće biti oštećen, mi cijenimo i smatramo da će akontacija u prvoj fazi trajati tri mjeseca, jer će se formirati komisija dva prijevoznika i ministrastva saobraćaja, a tada ćemo vidjeti šta se dešava i ukoliko bude potrebe za kakve korekcije, mi ćemo korigovati”, dodaje Fišo.

Uvođenjem mjesečne karte, koja bi vrijedila za oba prijevoznika, posebno bi bila značajna za stanovnike Vogošće, Ilijaša, Rakovice koji nerijetko moraju koristiti i dvije vrste prijevoza kako bi stigli do željene destinacije. (TVSA)

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Centrotrans GRAS
NAJNOVIJE

Mega projekt: Lidlov “grad u gradu” počinje primati prve stanare

13/02/2026

Porodična firma iz Banje Luke širi proizvodnju i osvaja Zapadnu Evropu

13/02/2026

Potpisan ugovor o izgradnji pristaništa na Drini u Višegradu

13/02/2026

Fabrika na 3.500 m2: U Poslovnu zonu u Cazinu stiže nova investicija

13/02/2026
Tagovi
BankeIzvozVlada FBiHNjemačkaBLSEturizaminvesticijeBoljiposao.comzapošljavanjeKonzumHrvatskaautomobiliVolkswagenNaftaSASEBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.