Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Prekida se blokada graničnih prijelaza u BiH
  • Njujorška energija, regionalni utjecaj: Maybelline događaj koji je spojio regiju i definirao nove make-up standarde
  • Osvježite svoj dom uz FIS: Ambyenta namještaj snižen 15% tokom februara!
  • Otkrio planove: Šta Brčvak gradi u Ferhadiji i gdje još ulaže milione
  • Hoše komerc donirao Osnovnoj školi „Amer Ćenanović“ vrijednu opremu
  • Sprema se mega projekat u Crnoj Gori: Budva dobija obilaznicu
  • Kraljević: Stari i tradicionalni zanati oslobođeni fiskalizacije
  • Stiže spas za Zenicu: Italijani pregovaraju o gradnji nove željezare
  • Amsterdam zabranio reklame za meso: Burne reakcije
  • Gdje Njemačka čuva svoje zlato i zašto je veliki dio van zemlje
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Pozitivno mišljenje na preuzimanje firme sa 61 zaposlenim
Kompanije

Pozitivno mišljenje na preuzimanje firme sa 61 zaposlenim

BiznisInfoBy BiznisInfo11/09/2023Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Uprava, Nadzorni odbor i Sindikalna podružnica dali su mišljenje o preuzimanju kompanije Tvornica alata Goražde (TAG).

Svi oni dali su pozitivno mišljenje na ponudu za preuzimanje koju je uputio Hasan Tafro, izvještava BiznisInfo.ba.

Pojašnjenja radi, pozitivno mišljenje se odnosi na to da ponuđač ima iskrene namjere kada je riječ o daljem razvoju preduzeća, a ne na visinu ponuđene cijene, jer će o tome svaki dioničar posebno odlučivati.

Uprava i Nadzorni odbor su mišljenja da će novi vlasnik biti fokusiran na unapređenje poslovanja i aktivnosti vezano za ciljno društvo u njegovom daljem rastu i razvoju.

Također će nastojati dodatno povećati aktivnosti koje mogu doprinijeti ostvarivanju boljih poslovnih rezultata.

Dosadašnji broj zaposlenih ciljnog društva (TAG) je 61, a Uprava i Nadzorni odbor smatraju da će proširivanjem i povećanjem obima poslovanja dovesti do zapošljavanja novih, navodi se.

Kako smo ranije pisali, poduzetnik Hasan Tafro objavio je ponudu za preuzimanje kompanija Tvornica alata Goražde (TAG). Tafro je preuzeo većinski paket od nešto preko 50 posto dionica TAG-a, čime je nastala i obaveza da objavi ponudu za preuzimanje svih ostalih dionica. Prije toga bio je manjinski dioničar sa udjelom od oko 20 posto.

Ponudio je cijenu od 7 KM po jednoj dionici, što predstavlja 39,11 posto od nominalne vrijednosti dionica. Ponuda za preuzimanje se odnosi na 37.297 redovnih dionica što predstavlja 46,7 posto od ukupnog broja dionica koje nisu u njegovom vlasništvu.

TAG je u prvoj polovini ove godine imao ukupne prihode od 1,5 miliona KM ali je poslovao s gubitkom od 275 hiljada maraka. Osnovna djelatnost kompanije je proizvodnja i promet mašina i alata.

Tafro je u javnosti poznat i kao jedan od direktora Unis Ginexa.

Podjeli:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Click to share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Hasan Tafro Tvornica alata Goražde
NAJNOVIJE

Prekida se blokada graničnih prijelaza u BiH

30/01/2026

Njujorška energija, regionalni utjecaj: Maybelline događaj koji je spojio regiju i definirao nove make-up standarde

30/01/2026

Osvježite svoj dom uz FIS: Ambyenta namještaj snižen 15% tokom februara!

30/01/2026

Otkrio planove: Šta Brčvak gradi u Ferhadiji i gdje još ulaže milione

30/01/2026
Tagovi
VolkswagenBoljiposao.comBLSEBankeBingoNaftazapošljavanjeSASEIzvozinvesticijeNjemačkaHrvatskaturizamKonzumVlada FBiHautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.