Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Predstavljen projekt “Novo Trebinje”: Grad budućnosti
  • Prelomna godina za BiH: Sprema se odluka o litiju, milijarda na stolu
  • Od 6.101 km do 30.049 km – turski autoputevi u rastu, Erdogan ponosan
  • Prekida se blokada graničnih prijelaza u BiH
  • Njujorška energija, regionalni utjecaj: Maybelline događaj koji je spojio regiju i definirao nove make-up standarde
  • Osvježite svoj dom uz FIS: Ambyenta namještaj snižen 15% tokom februara!
  • Otkrio planove: Šta Brčvak gradi u Ferhadiji i gdje još ulaže milione
  • Hoše komerc donirao Osnovnoj školi „Amer Ćenanović“ vrijednu opremu
  • Sprema se mega projekat u Crnoj Gori: Budva dobija obilaznicu
  • Kraljević: Stari i tradicionalni zanati oslobođeni fiskalizacije
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Podsticaj privredi: Općina Novi Grad i Sparkasse Bank potpisali ugovor o povoljnom kreditiranju kompanija
Finansije

Podsticaj privredi: Općina Novi Grad i Sparkasse Bank potpisali ugovor o povoljnom kreditiranju kompanija

BiznisInfoBy BiznisInfo07/06/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Načelnik Općine Novi Grad Semir Efendić danas je potpisao ugovor o poslovnoj saradnji sa izvršnim direktorom Sparkasse Bank Nedimom Alihodžićem, kojim će i ove godine privrednicima koji posluju na području Novog Grada biti omogućena povoljna finansijska sredstva kao jedna od mjera podsticaja privredi i zapošljavanju.

Načelnik Efendić je podsjetio da je ovo već peta godina otkada Općina Novi Grad provodi mjeru subvencioniranja finansijskih sredstava za firme s područja Novog Grada.

– To se pokazala kao jedna od najboljih mjera podrške koje smo kreirali u Općini Novi Grad, a koju je preuzelo dosta drugih općina, pa čak i neka ministarstva na nivou kantona – istakao je.

Dosad je ovim putem plasirano više od 23 miliona KM firmama koje imaju sjedište ili poslovanje u ovoj sarajevskoj općini. Ono što se uzima kao kriterij prilikom odabira je zadržavanje postojećih i otvaranje novih radnih mjesta

Po izvještajima dostavljenim Općini, dosad je otvoreno više od 500 novih radnih mjesta.

Kako je rekao Efendić, Općina Novi Grad je osigurala sredstva u budžetu u iznosu od  400.000 KM, a u ovoj godini planirano je da Sparkasse Bank formira fond u iznosu od 10 miliona KM, koji će biti plasiran firmama iz Novog Grada. Dodao je da će Sparkasse Bank vrlo brzo objaviti javni poziv za firme koje mogu aplicirati za ove kredite.

Izvršni direktor Sparkasse Bank Alihodžić naglasio je da potpisivanje ove vrste ugovora predstavlja vid društvene odgovornosti i Općine Novi Grad, ali i Sparkasse Bank.

Zahvalio je Općini i njenom načelniku za ovaj aktivan pristup i konkretne mjere kojim pokušavaju stvoriti dobru klimu i otvoriti nova radnja mjesta u Novom Gradu.

Napomenuo je da je Banci, naravno, interes vratiti plasirana sredstva, ali da im je također u interesu da ta sredstva dođu u prave ruke kako bi podstakli ekonomski prosperitet i rast.

Općina Novi Grad već četiri godine provodi stratešku mjeru “Podsticaj privrednim subjektima putem regresiranja dijela kamatne stope”, s ciljem održavanja tekuće likvidnosti firmi, proširenja kapaciteta i jačanja njihove konkurentnosti, održavanja postojeće stope zaposlenosti i otvaranja radnih mjesta.

Podjeli:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Click to share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Banke krediti Općina Novi Grad Sparkasse Bank
najnovije

Predstavljen projekt “Novo Trebinje”: Grad budućnosti

31/01/2026

Prelomna godina za BiH: Sprema se odluka o litiju, milijarda na stolu

31/01/2026

Od 6.101 km do 30.049 km – turski autoputevi u rastu, Erdogan ponosan

30/01/2026
IZDVOJENO

Delegacija ZEPS-a u zvaničnoj posjeti Izmirskoj privrednoj komori

27/01/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH pozdravilo usvajanje Zakona o fiskalizaciji transakcija

26/01/2026

Počela blokada teretnih granica prema EU: Prevoznici traže izuzeće

26/01/2026
Tagovi
NjemačkazapošljavanjeBankeBLSEKonzumautomobiliinvesticijeBingoHrvatskaIzvozBoljiposao.comSASEturizamVolkswagenVlada FBiHNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...