Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Predstavljen projekt “Novo Trebinje”: Grad budućnosti
  • Prelomna godina za BiH: Sprema se odluka o litiju, milijarda na stolu
  • Od 6.101 km do 30.049 km – turski autoputevi u rastu, Erdogan ponosan
  • Prekida se blokada graničnih prijelaza u BiH
  • Njujorška energija, regionalni utjecaj: Maybelline događaj koji je spojio regiju i definirao nove make-up standarde
  • Osvježite svoj dom uz FIS: Ambyenta namještaj snižen 15% tokom februara!
  • Otkrio planove: Šta Brčvak gradi u Ferhadiji i gdje još ulaže milione
  • Hoše komerc donirao Osnovnoj školi „Amer Ćenanović“ vrijednu opremu
  • Sprema se mega projekat u Crnoj Gori: Budva dobija obilaznicu
  • Kraljević: Stari i tradicionalni zanati oslobođeni fiskalizacije
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Općina Novi Grad nastavlja sufinansiranje novih obrtnika
Ekonomija

Općina Novi Grad nastavlja sufinansiranje novih obrtnika

BiznisInfoBy BiznisInfo10/04/2019Updated:10/04/2019Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Od maja prošle godine, od kada se provodi nova podsticajna mjera sufinansiranja troškova samostalnih poduzetnika – početnika u biznisu, Općina Novi Grad Sarajevo sufinansira troškove poslovanja 120 novoregistriranih obrtnika koji imaju prebivalište na području općine Novi Grad.

Ovom podsticajnom mjerom sufinansiraju se troškovi poslovanja u periodu od dvije godine, s tim da žene poduzetnice dobijaju finansijsku podršku u iznosu od 4.680 KM, a poduzetnici od 4.320 KM.

U zgradi Općine Novi Grad Sarajevo danas su potpisani ugovori za 12 novih početnika u biznisu koji će koristiti ovu podsticajnu mjeru koja se provodi u svrhu povećanja broja održivih biznisa i kreiranja novih radnih mjesta.

Prilika za vlastiti biznis

Vlastiti biznis prošle godine pokrenula je 28- godišnja Irma Bučan, po struci žurnalistica. Radila je u raznim firmama, od medija do banke, a nedavno se odlučila za pokretanje vlastite firme, odnosno frizersko – kozmetičkog salona. Prošla je sve potrebne edukacije za bavljenje novim poslom.

Potpisani ugovori sa 12 novoosnovanih obrta

„Završila sam žurnalistiku i tokom rada kao tv voditeljica stekla sam šire poznanstvo i upoznala mnogo ljudi“, ističe Irma, naglašavajući da nije željela posvetiti se samo ženskoj populaciji, tako da u njenom frizersko – kozmetičkom salonu i muškarci mogu dobiti različite vrste usluga. Cilj joj je, kaže, da proširi djelatnost i zaposli još nekoliko osoba.

Mirza Šebo, tokom 17 godina rada promijenio je tri firme i stekao bogato radno iskustvo. Od augusta prošle godine registrirao je vlastiti obrt za postavljanje podnih i zidnih obloga, te je zaposlio tri radnika.

Veliki interes građana i odlični rezultati

Pomoćnik općinskog načelnika za privredu i lokalni ekonomski razvoj Džemaludin Kahrović, iskazao je zadovoljstvo rezultatima ove podsticajne mjere.

„Prilikom planiranja ove mjere očekivali smo da ćemo imati od 70 do 80 onih koji će ostvariti pravo na ovu podršku. Sve što Općina radi iz oblasti privrede i lokalnog ekonomskog razvoja značajno je uticalo na iskazivanje interesa za registraciju malih biznisa na lokalnom nivou, obrtnika, trgovaca, ugostitelja, konsultanata, raznih agencija i porodičnih biznisa“, izjavio je Kahrović.

Jedan od bitnih faktora za povećanje interesa za pokretanje biznisa jeste mogućnost kontinuiranog podnošenja zahtjeva, obzirom da se javni pozivi objavljuju na godišnjem nivou.

U narednom periodu bit će objavljen javni poziv za fizička lica, sa  prebivalištem u općini Novi Grad Sarajevo koja su registrirala osnovnu djelatnost u nadležnim općinskim službama Kantona Sarajevo u 2019. godini, saopćeno je iz općinske Press službe.

 

Podjeli:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Click to share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Općina Novi Grad
NAJNOVIJE

Predstavljen projekt “Novo Trebinje”: Grad budućnosti

31/01/2026

Prelomna godina za BiH: Sprema se odluka o litiju, milijarda na stolu

31/01/2026

Od 6.101 km do 30.049 km – turski autoputevi u rastu, Erdogan ponosan

30/01/2026

Prekida se blokada graničnih prijelaza u BiH

30/01/2026
Tagovi
BankeVlada FBiHBingoHrvatskaSASEautomobilizapošljavanjeKonzumturizaminvesticijeNjemačkaBoljiposao.comIzvozVolkswagenBLSENafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...