Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Historijski projekt: Hercegovina i Dalmacija postaju jedna cjelina
  • Gubici rastu, investicije eksplodiraju: Lidl sprema veliki ulazak u BiH
  • Otvorena prva tvornica lijekova za životinje u BiH
  • Islamska zajednica gradi poslovni objekat u Sarajevu vrijedan 4 miliona KM
  • Najjača godina do sada: Prihodi BNT-a idu ka 60 miliona KM
  • Saznajemo: Prva transverzala pred početkom, Penny gradi novi objekat
  • Vlada FBiH: Pozitivno mišljenje o sporazumu između BiH i RH o izgradnji Južne interkonekcije
  • Svečilište u Zagrebu završilo stručnu analizu projekta proizvodnje Magnezija: Radi se o dokazanoj i pouzdanoj tehnologiji
  • Šta znači potez Vlade FBiH: Otvaraju se vrata za američku naftu
  • Zašto finansijske institucije sve češće biraju “crypto-as-a-service” model
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Auto»Novi VW Polo debituje u Frankfurtu
Auto

Novi VW Polo debituje u Frankfurtu

BiznisInfoBy BiznisInfo23/03/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

VW će otkriti svoju potpuno novu, šestu generaciju svog Polo supermini modela na frankfurtskom sajmu automobila septembra ove godine…

Za novi Polo automobil se očekuje da bude glavno razdvajanje od trenutnog modela, jer će biti baziran na novoj MQB-A0 platformi, napajanoj novim modifikovanim opsegom motora i biće opremljena redizajniranim ovjesom.

Što se tiče veličine, novi VW Polo će biti duži i širi, ali uprkos većim dimenzijama biće dosta lakši od modela koji je trenutno na tržištu. Njemački brend se opredijelio za mnogo dinamičniji dizajn enterijera, koji će se sastojati od strmije linije krova, redizajniranih farova i mnogo strukturnijeg zadnjeg dijela kako bi budući Polo postao prihvaćen od strane kupaca.

Za razliku od modela Ibiza sa petoro vrata, VW Polo će biti dostupan u stilovima karoserije sa troje i petoro vrata, ali i dalje nije jasno da li će VW nuditi CrossPolo pseudo-SUV varijantu, jer kompanija i dalje radi na proizvodnoj verziji T-Cross Breeze koncept terenca.

Enterijer će nastaviti da predstavlja oličenje kvaliteta materijala i udobnosti i finiša, dok kompanija VW takođe ubacuje i posljednje tehnološke naprave koje mogu biti viđene u dotjeranoj verziji Golf modela. Ovo će uključivati dogitalnu instrument tablu, posljednji informativno zabavni sistem i širok opseg aktivnih sigurnosnih sistema.

Što se tiče opsega motora, novi Polo mora da zamijeni stari TSI agregat zapremine 1,4 litre novim TSI benzincem sa 1,5 litara, koji dolazi u dvije verzije sa 128 i 148 konja. Modeli ulaznog nivoa će dobiti jednolitarsko benzinsko pojačanje sa 64, 74, 94 i 113 konjskih snaga. Dizel modeli će biti napajani različitim verzijama TDI motora zapremine 1,6 litara.

Što se tiče vrhunskog opsega Polo GTI, šuška se da će biti napajan dvolitarskom TSI jedinicom sa preko 200 ks.

 

Autoexclusive

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
automobili Volkswagen
NAJNOVIJE

Historijski projekt: Hercegovina i Dalmacija postaju jedna cjelina

12/04/2026

Gubici rastu, investicije eksplodiraju: Lidl sprema veliki ulazak u BiH

12/04/2026

Otvorena prva tvornica lijekova za životinje u BiH

11/04/2026

Islamska zajednica gradi poslovni objekat u Sarajevu vrijedan 4 miliona KM

11/04/2026
Tagovi
investicijeVlada FBiHBankeSASEBLSENjemačkaturizamHrvatskaBoljiposao.comautomobiliKonzumNaftazapošljavanjeIzvozBingoVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.