Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Kompanija namjenske industrije pohvalila se novim poslovima u Azerbejdžanu
  • Eksperti: Cijena nafte bi mogla premašiti 100 dolara za barel
  • Konzorcij “Logistika BiH” traži hitno sazivanje sjednice Vijeća ministara
  • Nakon 23 godine gasi se bh. firma: “Iskreno hvala radnicima”
  • Siniša Mali: Srbija rekorder u regionu po životnom standardu
  • Željeznicama RS prijeti katastrofalan scenario: Ugroženo 1.700 radnih mjesta
  • OPEC+ dogovorio povećanje proizvodnje nafte u aprilu
  • Pruga od milijardu eura mijenja ekonomsku mapu BiH i Hrvatske
  • Praznik u znaku putovanja: Bosanci “okupirali” ovaj hotel u Hrvatskoj
  • Počela gradnja najveće solarne elektrane u Hrvatskoj, evo detalja
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Međunarodni uspjeh inženjera Fabrike cementa Lukavac
Kompanije

Međunarodni uspjeh inženjera Fabrike cementa Lukavac

BiznisInfoBy BiznisInfo22/10/2020Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Inženjer Fabrike cementa Lukavac Emir Ćilimković je na nedavno održanoj 10. međunarodnoj konferenciji EUREM u Atini osvojio prestižnu nagradu “EUREM 2020” za treći najbolji projekt uštede energije u konkurenciji od ukupno 40 dostavljenih radova iz 27 evropskih zemalja.

Nakon šestomjesečne edukacije “Eurem European EnergyManager” u organizaciji AHK – Predstavništva njemačke privrede u BiH, stručna komisija je Ćilimkovićev završni rad “Poboljšanje energetske efikasnosti linije za proizvodnju klinkera sušenjem alternativnog goriva” proglasila najboljim. Sticanjem međunarodno priznatog certifikata za EUREM energetskog menadžera imao je pravo učešča na ovoj konferenciji koja je bila i takmičarskog karaktera.

 

Zbog nemogućnosti putovanja u Atinu tim povodom je juče, 21.10.2020., u Lukavcu organizirana primopredaja ovog vrijednog priznanja koje mu je uručio David Parkmann, zamjenik direktora Predstavništva njemačke privrede u BiH. Tom prilikom je istakao da AHK u BiH od prošle godine sprovodi internacionalni trening program EUREMnext, koji je standardizovani edukacijski program iz područja energetske efikasnosti.

“Ovo je zaista veliki uspjeh kako za Fabriku cementa Lukavac tako i za njene sjajne stručnjake, ali je ujedno i inspiracija za druge kompanije u BiH da se u budućnosti priključe ovom evropskom programu koji se sprovodi u 36 zemalja”, rekao je Parkmann.

Sam inženjer Ćilimković smatra da je ova nagrada priznanje za dugoročnu opredijeljenost Lukavac Cementa za ulaganje u BAT tehnolgiju, energetsku efiskasnost i očuvanje okoliša i dodao: “Ponosan sam da mogu dati doprinos daljem unapređenju i razvoju Fabrike u cilju postizanja najboljih rezultata u oblasti uštede energije i očuvanja okoliša.”

 

U Fabrici cementa Lukavac maksimalna pažnja se posvećuje razvoju kadrova i sticanju novih znanja. U svom obraćanju generalni direktor Fabrike cementa Lukavac Stjepan Kumrić je naglasio da su stručnost i kompetencije uposlenika ključni element za uspjeh lukavačke cementare.

“Veoma nas raduje da su naša dva inženjera među prvih 12 certificiranih energetskih menadžera u BiH, kao i činjenica da je projektni koncept kolege Ćilimkovića dobio ovako značajno međunarodno priznanje”, kazao je Kumrić.

Budućom realizacijom nagrađenog energetskog koncepta Emira Ćilimkovića u Fabrici cementa Lukavac najveći efekti će se ogledati u očuvanju okoliša, i to dodatnom smanjenju emisija CO₂, metana i odlaganja otpada, što će doprinijeti velikim uštedama i energije i novca.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Fabrika cementa Lukavac
NAJNOVIJE

Kompanija namjenske industrije pohvalila se novim poslovima u Azerbejdžanu

02/03/2026

Eksperti: Cijena nafte bi mogla premašiti 100 dolara za barel

02/03/2026

Konzorcij “Logistika BiH” traži hitno sazivanje sjednice Vijeća ministara

02/03/2026

Nakon 23 godine gasi se bh. firma: “Iskreno hvala radnicima”

02/03/2026
Tagovi
SASENaftaVolkswagenautomobiliVlada FBiHKonzumBLSEturizamBoljiposao.comzapošljavanjeNjemačkaHrvatskaBankeIzvozBingoinvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...