Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Stiže 150 miliona KM za ceste: Rješava se najopasnija raskrsnica u BiH
  • Iako kripto tržište prolazi kroz korekciju, fundamentalni temelji industrije ostaju čvrsti i stabilni
  • Brisel neće podržati američke gasne planove u BiH
  • Firma iz Bratunca potpisala ugovor s Ministarstvom odbrane Azerbejdžana
  • Neočekivan skok: Firma iz Foče postala 4. najveći uvoznik u BiH
  • Slovenija u strahu od jačanja Luke Rijeka: Kopar ispada iz igre?
  • MOL ulazi u jedan od najvećih naftnih projekata u Sredozemlju
  • Konačna odluka: Gasi se bh. industrijski div Koksara Lukavac
  • Mega projekt: Zvanično započela izgradnja brze ceste prema Hrvatskoj
  • Forto u Turskoj: Uskoro direktna aviolinija Sarajevo – Ankara
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»FIPA: Zajednički rad na privlačenju italijanskih investitora
Ekonomija

FIPA: Zajednički rad na privlačenju italijanskih investitora

BiznisInfoBy BiznisInfo27/09/2017Updated:27/09/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Gordan Milinić

Direktorica Ureda agencije za vanjsku trgovinu Italije u BiH (ICE) Margherita Lo Greco posjetila je Agenciju za unapređenje stranih investicija (FIPA) kako bi se informirala o trenutnoj situaciji kada je riječ o prilivu italijanskih investitora u BiH, trenutnoj suradnji FIPA-e sa italijanskim investitorima, te trenutnoj realizaciji projekata i ostvarenih kontakata sa potencijalnim investitorima.

Direktorica Ureda agencije za vanjsku trgovinu Italije u BiH (ICE) Margherita Lo Greco posjetila je Agenciju za unapređenje stranih investicija (FIPA) kako bi se informirala o trenutnoj situaciji kada je riječ o prilivu italijanskih investitora u BiH, trenutnoj suradnji FIPA-e sa italijanskim investitorima, te trenutnoj realizaciji projekata i ostvarenih kontakata sa potencijalnim investitorima.
 
Direktor FIPA-e Gordan Milinić je istakao da se Italija nalazi na 8. poziciji sa uloženih 556 miliona KM u različite sektore bh. privrede, te da je intenzivirana suradnja na uspostavljanju kontakata sa potencijalnim investitorima iz Italije tokom 2016. i 2017., o čemu svjedoči Outreach kampanja iz maja 2017., te posjeta Macfrut sajmu u 2016. i 2017., kada su ostvareni značajni kontakti s italijanskim privrednicima, navodi se u saopćenju FIPA-e.
 
FIPA godinama uspješno surađuje sa Uredom ICE u Sarajevu na promociji bh. mogućnosti za ulaganja, te je aktivni učesnik privrednih manifestacija koje ICE organizira sa ciljem povezivanja privrednika i uspostavljanja kontakata.
 
Planirano je održavanje privredne manifestacije krajem novembra u Milanu na kojoj bi se trebala predstaviti i Bosna i Hercegovina sa svojim potencijalima, navodi se u saopćenju FIPA-e.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
FIPA investicije strane investicije
NAJNOVIJE

Stiže 150 miliona KM za ceste: Rješava se najopasnija raskrsnica u BiH

12/02/2026

Iako kripto tržište prolazi kroz korekciju, fundamentalni temelji industrije ostaju čvrsti i stabilni

12/02/2026

Brisel neće podržati američke gasne planove u BiH

12/02/2026

Firma iz Bratunca potpisala ugovor s Ministarstvom odbrane Azerbejdžana

12/02/2026
Tagovi
investicijeSASENaftaBLSEautomobiliVlada FBiHBankeNjemačkaHrvatskaBingoVolkswagenturizamKonzumIzvozBoljiposao.comzapošljavanje
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.