Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Potpuni zaokret: Amerikanci ulaze u gradnju autoputa u RS
  • Svjetski kvalitet iz Zenice: Fantasy namještaj dolazi na sajam Sarajevo4Walls
  • Vlada RS daje milijardu KM za gasovod, evo detalja projekta
  • Novi pokušaj: Hoće li biti otvoren most i prijelaz BiH – Hrvatska
  • Sarajevo dobija zgradu sa 18 spratova i heliodromom
  • Više od polovine Evropljana priznaje da u javnosti pogleda u telefon nepoznate osobe – skoro četvrtina to čini iz čiste radoznalosti
  • Sve se mijenja: Američki plin stiže i u Sarajevo, evo kojom tačno rutom
  • Sa Aerodroma Banjaluka se uvodi nova linija od 9. juna
  • Pad turističkih dolazaka i noćenja u Federaciji BiH u februaru
  • Predsjednik američke EXIM banke dolazi u Crnu Goru: Jovanović na Adria Future Summitu 22. aprila u Tivtu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Bh. biznismen otvorio dušu: Kako sam preživio bankrot od 15 miliona
Biznis cafe

Bh. biznismen otvorio dušu: Kako sam preživio bankrot od 15 miliona

BiznisInfoBy BiznisInfo09/01/2023Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Nihad Softić

Nihad Softić bio je gost nove podkasta Biznis priče. Softić je 1998. pokrenuo vlastiti biznis i postao vlasnik vodeće računarske kompanije poznate u regionu.

Sa najvećom mrežom maloprodajnih objekata IT Computers postaje prestižna i godinama prema mišljenju javnosti najpoželjnija kompanija sa više od 400 uposlenika. Godine 2006. proglašen je menadžerom godine u BiH.

No, 2009. obavještava javnost o nesolvetnosti kompanije i nemogućnosti daljnjeg poslovanja kao posljedice snažnog uticaja globalne ekonomske krize na daljnje privređivanje i razvoj kompanije.

Preko noći je izgubio ogromno bogatstvo i praktično ostao bez ičega. Doživio je bankrot težak 15 miliona.

Danas, 13 godina nakon banktora, kaže da je to 13 najplodonosnijih godina u svom životu.

U podkastu je govorio kako je pokrenuo svoju prvu kompaniju, kako je doživio bankrot, te kako se ponovo izdigao u izgradio novi uspjeh.

Naime, pet godina banktora osnovao je “School and School” multidisciplinarnu školu koja danas ima franšize u mnogim zemljama. Ova jedinstvena institucija posvećena je pronalaženju najboljeg u svakom djetetu, i mjesto je u kojem se vjeruje u obrazovanje i dizajniranje ljepšeg sutra.

Nihad je danas preduzetnik, pisac, putnik, govornik i filantrop. Suosnivač je i predsjednik neprofitne organizacij čiji je osnovni cilj unapređenje obrazovanja. Osim o biznisu, govorio je i o odnosu prema novcu, ali i prema svojoj djeci. Kazao je da materijalne stvari ne mogu čovjeku donijeti sreću.

– Nikad djetetu ne bih svom uzeo auto ili tako nešto materijalno, mislim da svako od njih treba da zaradi i da uživa u svom radu – kazao je.

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Nihad Softić
NAJNOVIJE

Potpuni zaokret: Amerikanci ulaze u gradnju autoputa u RS

01/04/2026

Svjetski kvalitet iz Zenice: Fantasy namještaj dolazi na sajam Sarajevo4Walls

01/04/2026

Vlada RS daje milijardu KM za gasovod, evo detalja projekta

01/04/2026

Novi pokušaj: Hoće li biti otvoren most i prijelaz BiH – Hrvatska

01/04/2026
Tagovi
investicijeIzvozBingoautomobiliBankeNjemačkaturizamHrvatskaVlada FBiHNaftaVolkswagenSASEBoljiposao.comBLSEKonzumzapošljavanje
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.