Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Njemačka postala najveći strani investitor u BiH: Iza velikog uspona stoji jedna kompanija
  • Prosječna neto plata RS u julu iznosila 1.688 KM
  • Cijene nafte nastavile da padaju nakon najave novih američkih sankcija Iranu
  • Priliv direktnih stranih investicija u BiH tokom 2025. godine iznosio 1,41 milijardi KM
  • Kako je Hajriz Brčvak zaradio prvi milion: Ideja kojoj su se smijali promijenila mu je život
  • Za poslove u Njemačkoj zainteresovano 16 firmi iz Republike Srpske
  • Raspisan Јavni poziv za učešće u postupku dodjele turističkih vaučera u RS
  • Novi problemi s gradnjom najdužeg tunela u BiH: Treba novi ugovor i dodatni novac
  • U “Jumko” stigla nova oprema i mašine vrijedne 140.000 eura
  • Zašto većina vozača neće koristiti novu dionicu autoputa u FBiH koja se otvara u ponedjeljak
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Otvorena fabrika tekstila, proizvodi unaprijed prodati na stranom tržištu

Otvorena fabrika tekstila, proizvodi unaprijed prodati na stranom tržištu

0
By BiznisInfo on 12/01/2018 Ekonomija

U Velečevu kod Foče u rad je puštena Fabrika tekstila Trendteks u kojoj je trenutno, na proizvodnji medicinske radne odjeće, angažovano 65 radnika, od kojih je 45 primljeno u radni odnos, a ostali su na dvomjesečnoj obuci.

Početak rada ozvaničili su ministar industrije, energetike i rudarstva RS-a Petar Đokić, načelnik opštine Foča Radisav Mašić i vlasnik kompanije Šućko Hadžijakupović.

“To će biti poticaji za zapošljavanje, tako da će za svakog ko ovdje radi i ko će se u toku ove godine zaposliti Trendteks dobiti sredstva iz republičkog budžeta”, istakao je Đokić.

On je naveo da je cilj Vlade RS-a da povećava obim industrijske proizvodnje i broj zaposlenih.

“Vlada vodi takvu politiku da prepoznaje jedno radno mjesto kao borbu za stotinu radnih mjesta. Ovdje imamo nekoliko desetina radnih mjesta, ali sam uvjeren da ćemo sa investitorom izgraditi dodatno povjerenje da oni svoju proizvodnju razvijaju i rašire i u druga područja RS-a”, naveo je Đokić.

Mašić je rekao da je investitor u kupovinu mašina uložio 250.000 KM, dok je opština Foča uložila 100.000 KM u obezbjeđivanje i adaptaciju prostora, grijanje, te u obuku i prevoz radne snage.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

“Spremni smo da ovu dinamiku investiranja zadržimo do kraja, odnosno dok ne postignemo broj koji smo planirali, a to je da do kraja godine zaposlimo 250 radnika. Nova ulaganja tek predstoje, jer objekat koji namjeravamo dati na korištenje ovoj fabrici podrazumijeva ozbiljniju adaptaciju, tako da će to biti investicija koja će vjerovatno preći milion maraka”, rekao je Mašić.

Vlasnik kompanije Trendteks Šućko Hadžijakupović kaže da je ovo njihova sedma fabrika u BiH i Srbiji i da ova grupacija zapošljava 1.000 radnika.

“Svi naši proizvodi su unaprijed prodati na stranom tržištu. Firma Trendteks je na njemačkom tržištu trenutno najveći prodavac medicinske uniforme“, rekao je Hadžijakupović.

On je naveo da je plan da do juna u Foči bude zaposleno 100 radnika, a da bi u drugoj fazi u novom objektu posao moglo naći i do 250 ljudi.

Srna

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Njemačka postala najveći strani investitor u BiH: Iza velikog uspona stoji jedna kompanija

25/08/2026

Prosječna neto plata RS u julu iznosila 1.688 KM

25/08/2026

Cijene nafte nastavile da padaju nakon najave novih američkih sankcija Iranu

25/08/2026

Priliv direktnih stranih investicija u BiH tokom 2025. godine iznosio 1,41 milijardi KM

24/08/2026
Tagovi
top pričeBingoHrvatskaNjemačkazapošljavanjeBanketurizamNaftaVolkswagenIzvozBLSEbiznis vijestiinvesticijeSASEVlada FBiHautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.